Nowe wyposażenie dla Oddziału Dziecięcego

Miasto 10 marca 2016 Wydanie 9/2016
Nowe wyposażenie dla Oddziału Dziecięcego
Nowe wyposażenie dla Oddziału Dziecięcego i do poradni

Powiat sfinansował zakup łóżek leżących na Oddział Dziecięcy oraz ławek do rejestracji i poradni specjalistycznych

Rejestracja do tych poradni została przeniesiona do budynku administracyjnego szpitala (partner)

Aktualnie, na rodziców dzieci hospitalizowanych w Myślenicach, będzie czekać 20 nowych, składanych łóżek: wytrzymałych oraz odpornych na dezynfekcje, co w przypadku szpitala z pewnością stanowi ich atut. Wszystko po to, by zagwarantować jak najlepsze warunki dla opiekunów: komfort i wygodę. Zapewnienie rodzicom godziwych warunków jest niezwykle ważne, aby mogli przebywać ze swoimi dzieci w trudnym dla nich czasie.

Ponadto zakupiono dla potrzeb rejestracji i poradni specjalistycznych w SPZOZ w Myślenicach ławki (8 szt.), których również brakowało w szpitalu. Zapewni to 27 komfortowych miejsc siedzących dla pacjentów.

- Skala inwestycji, która ma miejsce w myślenickim szpitalu na przełomie ostatnich kilku lat jest dużo większa niż w poprzednich latach. Priorytety pacjentów są bardzo zróżnicowane – stwierdza starosta Józef Tomal. - Przy planowaniu inwestycji wraz z dyrektorem szpitala, bierzemy pod uwagę przede wszystkim poprawę jakości usług zdrowotnych, ale komfort i wygoda pacjentów, jak i ich opiekunów, jest dla nas równie istotna. Tych dwóch sfer nie da się rozdzielić - dodał.

Zakup wyposażenia dla szpitala został sfinansowany przez Powiat Myślenicki i wyniósł blisko 12.500 zł.

OZ