Nowoczesny sprzęt medyczny w myślenickim szpitalu

20 marca 2008 Wydanie 2/2008
Nowoczesny sprzęt medyczny w myślenickim szpitalu
Nowoczesny sprzęt medyczny w myślenickim szpitalu

Z początkiem nowego roku w szpitalu zakończono kolejne inwestycje na poszczególnych oddziałach, a także wyposażono je w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną

Na oddział noworodkowy zostały zakupione: aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddechów u wcześniaków i noworodków, respirator transportowy, pulsoksymetr, pompa dwustrzykawkowa oraz lampa do fototerapii.

Oddział chirurgii wzbogacił się o defibrylator, a oddział ortopedii o kardiomonitor, shaver z oprzyrządowaniem do artroskopii (do wykonywania zabiegów stawu kolanowego) oraz urządzenie do koablacji tkanek (urządzenie służące do usuwania uszkodzonych tkanek w kolanie). Pogotowie dysponuje dodatkowymi ssakami akumulatorowymi, a także radioprzekaźnikiem na górze Chełm, który poprawi łączność w karetkach. Zakupiono także nowe łóżko porodowe na blok porodowy przy oddziale ginekologii oraz nowy stół operacyjny ogólnochirurgiczny na blok operacyjny.

Na oddział wewnętrzny zakupiono system holterowskiego EKG i ambulatoryjnego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz cztery elektroniczne łóżka do intensywnej opieki kardiologicznej wraz z oprzyrządowaniem na oddział intensywnej opieki medycznej. Łączna wartość zakupionego sprzętu wyniosła ponad 550 tys. złotych, które pochodziły z dotacji powiatu oraz ze środków szpitala.

 Kolejne inwestycje w naszym szpitalu oraz zakup nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej znaczenie zwiększą jakość świadczonych przez naszą jednostkę świadczeń na rzecz mieszkańców powiatu myślenickiego – powiedział dyr. SPZOZ w Myślenicach Adam Styczeń.

Zakończyła się także modernizacja oddziału neurologicznego w budynku dawnej stacji dializ. Aktualnie szpital oczekuje na dostawę łóżek i inne wyposażenie. Na oddziale chorób płuc wykonano generalny remont wszystkich łazienek i sanitariatów, które przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kompleksowy remont wykonano za ponad 70 tys. złotych. Wymieniono także stolarkę okienną i drzwiową w całym oddziale. Koszt tej inwestycji to ponad 65 tys. złotych.

Wspólne działania starostwa i szpitala skutkują co roku kolejnymi inwestycjami w tej placówce i z roku na rok zwiększają jej konkurencyjność m.in. poprzez zakup nowoczesnego sprzętu na poszczególne oddziały myślenickiego szpitala – podsumował starosta Stanisław Chorobik.

HKM