Noworoczne derby zacięte jak nigdy

Noworoczne derby zacięte jak nigdy
Noworoczne derby zacięte jak nigdy, fot. Bartek Ziółkowski

Ten mecz to było nagroda dla wszystkich spragnionych futbolu w czasie zawsze zbyt długiej zimowej przerwy w rozgrywkach i dla wszystkich tych, którzy chcieliby zobaczyć derby naszego miasta na ligowym szczeblu

Dalin Myślenice - Orzeł Myślenice 1:0 (0:0) Tomasz Stelmach 83 (k)
sędziował: Marek Szlachetka
DALIN: Kipek –Tokarz, Stelmach, Pilch, Niedźwiedź – J.Górecki, O.Mistarz, Wojtan, Kałat, Biel – Malina oraz Przała, Madej, Mateusz Kasperek, M.Mistarz, K.Mistarz, Ogrodny, E.Bałucki.
ORZEŁ: Pajka - D.Górka, Kasprzyk, Mistarz, Maślak – Mariusz Kasperek, Sabała, Pyzio, Kański, Wyroba - M.Górka oraz Obłaza, Zając, Mikołajczyk, Leśniak, Ślusarz, Płonka.

Mecze 1 stycznia często mają charakter zabawowy, a hokejowe wyniki nie należą do rzadkości. Tym razem zawodnicy Dalinu i Orła podeszli do sprawy zgoła poważnie, bo mieliśmy do czynienia z meczem toczonym w wysokim tempie i na dobrym poziomie.

Spotkanie było momentami twarde, ale bez złośliwości i brutalnych fauli. Co najważniejsze było atrakcyjne do oglądania dla publiczności, która dopisała całkiem licznie jak na chłodną styczniową aurę i wczesną jak na sylwestrowiczów porę.

W dotychczasowych derbach Orzeł jeszcze nigdy nie wygrał, ale tym razem orłowcy byli bliżej sukcesu niż kiedykolwiek wcześniej. Piłkarze z Dolnego Przedmieścia wśród których brylował szczególnie szybki jak wiatr Michał Górka, stworzyli sobie w tym meczu co najmniej trzy sytuacje, które mogły, a nawet powinny skończyć się bramką. Jednak między słupkami bramki Dalinu albo znakomicie bronił w sytuacji sam na sam Konrad Kipek, z linii bramkowej wybijał piłkę Piotr Stelmach, albo futbolówka trafiała w poprzeczkę. Dodatkowo warto wyróżnić interwencję Przały, kiedy w drugiej połowie sparował strzał Macieja Wyroby. Jak tego dokonał? Chyba wie to tylko on sam.

W Dalinie, który dosyć długo nie mógł złapać właściwych obrotów szczególnie wyróżniał się Jakub Górecki, szachujący obrońców Orła ilekroć tylko pojawił się z piłką na jednym, albo drugim skrzydle. Przebłyski znakomitej gry miał także Dawid Kałat. Po jednej z solowych akcji Jakuba Góreckiego sędzia odgwizdał w 83 minucie faul, a skutecznym egzekutorem jedenastki został Tomasz Stelmach. Bramka była efektem rosnącej w końcówce przewagi Dalinu, ale Orłowcy mogą być niepocieszeni, bo sprawiedliwszy byłby chyba jednak… remis.

 

Rafał Podmokły

Wyniki Noworocznych Derbów

2010: Dalin - Orzeł 9:4
2011: Dalin - Orzeł 3:3
2012: Dalin - Orzeł 1:0
2013: Dalin - Orzeł 1:1
2014: Dalin - Orzeł 5:1
2015: Dalin - Orzeł 2:2
2016: Dalin - Orzeł 2:0
2017: Dalin – Orzeł 1:0

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).