Festiwal lata

Nowy Żłobek w Myślenicach już otwarty

Nowy Żłobek w Myślenicach już otwarty

Od tego miesiąca mieszkańcy Myślenic i całego powiatu myślenickiego mogą już korzystać z możliwości pozostawienia swoich najmłodszych dzieci w nowo otwartym Złobku „Ekoludek” przy ul. Tarnówka w Myślenicach

Projekt ten współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej ułatwia rodzicom powrót na rynek pracy minimalizując koszt opieki pozostawionego dziecka pod opieką wykwalifikowanego personelu.

Pierwszego lutego w placówce odbył się dzień otwarty, gdzie licznie zgromadzeni rodzice mogli obejrzeć nowoczesny, monitorowany budynek i profesjonalnie wyposażone sale. Mogli również wymienić się informacjami na temat swoich dzieci podczas spotkań z przyszłymi opiekunkami, które w sposób ciepły i fachowy będą zajmowały się ich dziećmi.

Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Jarosław Szlachetka i starosta Józef Tomal w obecności właścicieli Waldemara i Niny Kopp. Całość wzbogaciła ceremonia poświęcenia lokalu wraz z błogosławieństwem księdza proboszcza Zdzisława Balona.

Podczas otwarcia gospodarz żłobka przytoczył historię realizacji projektu od podstaw, gdzie w niecały rok udało się ukończyć inwestycję na tyle by móc świadczyć usługi opiekuńcze. Były podziękowania dla starosty i jego urzędników, którzy od samego początku współpracowali w sposób rzetelny z inwestorem przy obsłudze architektoniczno-budowlanej projektu. Ciepłe słowa płynęły również w stronę burmistrza Jarosława Szlachetki za pomoc w sfinalizowaniu tak ważnego dla mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości żłobka.

Wyrazy uznania dla architektów, geodety, wykonawców, podwykonawców i dla wszystkich osób które przyczyniły się do ukończenia inwestycji brawami nagrodzili rodzice, którym już na zawsze poprawi się baza opiekuńcza dla swoich dzieci i nie będą musieli myśleć o zapisaniu dziecka do żłobka jeszcze przed jego urodzeniem.