O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice

Sport 12 listopada 2019 Wydanie 42/2019
O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice
Burmistrz Jarowsław Szlachetka i wiceburmistrz Mateusz Suder ze zwycięzcami zawodów pływackich Fot. Z. Birnbaum

Zawody pływackie o „Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice” odbyły się 10 listopada na krytej pływalni „Aquarius”. Celem zawodów była popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do aktywnego i sportowego sposobu spędzania czasu wolnego oraz propagowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego.

Organizatorem zawodów było Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Wzięło w nich udział 21 klubów pływackich, startowało 154 zawodników i zawodniczek, co łącznie dało 384 osobostarty.

Zawody były podzielone na 2 bloki. W pierwszym startowali młodsi zawodnicy w wyścigach indywidualnych w czterech kategoriach wiekowych: 6 lat i młodsi, 7 lat, 8 lat i 9 lat oraz w sztafecie 4x25 stylem dowolnym MIX. W drugim bloku rywalizowali zawodnicy starsi w wyścigach indywidualnych również w czterech kategoriach wiekowych: 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat oraz 16 lat i starsi, a także w sztafecie 4x50 stylem dowolnym MIX,

Dla najlepszych zawodników i zawodniczek w konkurencjach indywidualnych w poszczególnych kategoriach wiekowych, organizatorzy wręczyli medale i dyplomy. Dla zwycięskich sztafet zostały ufundowane puchary i medale. Ponadto dla zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców 8- i 9-letnich, za sumę czasów czterech startów w klasyfikacji wielobojowej, organizatorzy przewidzieli dodatkowe zestawy pucharów i dyplomów.

Nagrody zwycięzcom sztafet i poszczególnych kategorii wiekowych wręczyli burmistrz Jarosław Szlachetka, zastępca burmistrza Mateusz Suder, prezes TG Sokół Myślenice Marek Mikoś oraz skarbnik TG Sokół Zbigniew Trzciński.

W rankingu medalowym zwyciężyły kluby:

1. Jasień Sucha Beskidzka – 30 medali (złoty 10, srebrny 11, brązowy 9)

2. STP Nowy Sącz – 17 medali (złoty 10, srebrny 1, brązowy 6)

3. Aquarius Myślenice – 20 medali (złoty 8, srebrny 5, brązowy 7)

Większość startujących zawodników TG Sokół Myślenice poprawiła swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Trenerom i instruktorom TG Sokół Myślenice dziękujemy za pomoc w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu zawodów, a wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy udanych startów i życzymy kolejnych sukcesów.

 Zbigniew Birnbaum – naczelnik zawodów