O źródłach antypolonizmu

O źródłach antypolonizmu
Spotkanie Klubu „Gazety Polskiej” Fot. M. Gaczyńska

Trzech znanych publicystów i dziennikarzy: Witold Gadowski, Ireneusz Lisiak oraz Stanisław Michalkiewicz zawitało do Myślenic na zaproszenie Klubu „Gazety Polskiej” we współpracy z wydawnictwem Capital.

Otwarte spotkanie autorskie odbyło się w zeszły czwartek w sali teatralnej Domu Katolickiego. Zaproszeni goście podjęli trudny, ale aktualny temat „Zródeł antypolonizmu”. Każdy z nich próbował znaleźć odpowiedź na pochodzenie tego zjawiska.

Jako pierwszy wypowiedział się Ireneusz Lisiak, który odniósł się do sytuacji Żydów, zanim wybuchła II wojna światowa. Witold Gadowski streścił swoją wypowiedź w trzech punktach, które wyjaśniając nakreśliły obecną sytuację Polski na arenie międzynarodowej. Z kolei Stanisław Michalkiewicz odniósł się do naszego położenia geopolitycznego i wyjaśnił na czym polegają różne rodzaje antypolonizmu praktykowane przez naszych sąsiadów.

Wypowiedzi wszystkich gości były merytoryczne, dążące do zobrazowania omawianego problemu w różnych aspektach. Po wykładach obecni na sali słuchacze zadawali pytania.

Spotkanie miało również charakter promocyjny, goście przywieźli ze sobą swoje najnowsze publikacje, które można było nabyć oraz uzyskać dedykację autora.

 

Maria Gaczyńska Maria Gaczyńska Autor artykułu

Dziennikarka, założycielka portalu internetowego pn. wmyślenicach.pl,, interesuje się głównie sprawami społeczno-politycznymi miasta i regionu