Oddali hołd niepodległej

Edukacja 23 października 2018 Wydanie 38/2018
Oddali hołd niepodległej

W Szkole Podstawowej w Krzyszkowicach odbył się koncert jubileuszowy „Bóg, Honor, Ojczyzna” , który był zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Na uroczystość przybyła liczna publiczność mieszkańców Krzyszkowic i okolic

Koncert rozpoczął się powitaniem i krótką przedmową dyrektor Moniki Baranik, która była gospodarzem imprezy. W występie udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach przygotowane przez tutejszych nauczycieli, grupa artystyczna dzieci i młodzieży pod kierownictwem Moniki Kleszcz oraz zawodowi soliści: Kinga Stawowy - wokalistka, śpiewaczka, kompozytorka, nauczycielka; Dorota Bik - wokalistka, kompozytorka oraz Andrzej Kosek - tenor, wirtuoz organowy, organista klasztoru Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pojawili się wyjątkowi goście m.in. starosta Józef Tomal, burmistrz Maciej Ostrowski, doktor Kazimierz Panuś, dyrektor Szkoły Podstawowej w Borzęcie Krzysztof Halek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Jerzy Grabowski, sołtys Krzyszkowic Władysław Dyduła, przewodniczący Rady Sołeckiej Waldemar Kleszcz.