Odkryj w sobie siłę!

Odkryj w sobie siłę!

W trakcie X edycji kursu samoobrony dla kobiet, organizowanego przez myślenickich funkcjonariuszy straży miejskiej, uczestniczki dowiadują się, jak się zachować i czego unikać w przypadku zagrożenia.

Ćwiczą najskuteczniejsze kopnięcia i uderzenia. Wyrabiają w sobie odruchy obronne i poprawią wytrzymałość oraz refleks, ale nie tylko. W pierwszym bowiem dniu zajęć teoretycznych kursantki dowiedziały się, jak kontrolować strach przed ewentualnym atakiem i zyskały więcej pewności siebie, dzięki obecności na kursie psychologa i coacha ACC ICF.

- Wiesz, skąd bierze się twoja moc? Z pewności i opanowania. Z szybkości i zdecydowanych reakcji. Z umiejętności wykorzystywania siły przeciwnika. Z dobrych odruchów i zaskoczenia. Te elementy można wykorzystać, kiedy się jest pewnym siebie – przekonywał kierownik straży miejskiej dr Andrzej Kobiałka prowadząc zajęcia z psychologicznych i taktycznych aspektów samoobrony dla kobiet.

W budowaniu pewności siebie chodzi o to, by pokonać strach, wywołany atakiem lub zwyczajnie - jak to w życiu bywa często - przed zrobieniem czegoś, co może spowodować opór innych ludzi lub zakończyć się naszą porażką. Bez zaangażowania, bez uwierzenia w swoje możliwości przez uczestniczki szkolenia, nasz kurs nie miałby sensu. My chcemy pomagać tym kobietom, aby odkrywały w sobie na nowo siłę i uwierzyły w swoje możliwości, dlatego zdecydowaliśmy się zaprosić na nasze zajęcia specjalistów - przekonuje Tomasz Burkat organizator od wielu lat kursu Bezpieczna Kobieta.

Skąd się bierze strach? Co to jest stres? Czym jest zespół stresu pourazowego i trauma? Jak pomóc, unikać, wspierać, zapobiegać i przełamywać stereotypy o kobietach? Tego wszystkiego w sobotni wieczór 29 lutego na sali sztuk walk w Myślenicach panie mogły się dowiedzieć, rozmawiając z psycholog Elizą Świerczyńską.

- Coaching jest drogą prowadzącą do odkrywania potencjału, który każdy z nas posiada. Pozwala poszerzyć horyzonty pozytywnego postrzegania siebie. Jest niezastąpionym narzędziem do odkrycia nowej efektywnej drogi, która w prowadzeniu zajęć z samoobrony niesamowicie się sprawdziła - przekonuje Pani Alina Grabowska Coach ACC ICF (Profuzja Progresu).