ODLEĆMY W KOSMOS – nowa kosmiczna akcja w MOKiS

Kultura 16 czerwca 2020 Wydanie 22/2020
ODLEĆMY W KOSMOS – nowa kosmiczna akcja w MOKiS

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowej niesamowitej akcji Myślenickiego Ośrodka Domowej Kultury. Już 20 czerwca wyruszymy wspólnie w kierunku kosmicznej odysei, gdzie zgłębimy wiedzę na temat wszechświata. Pierwszym przystankiem będzie poznanie komputerowej gry symulacyjnej „Kerbal Space”. Z pomocą Tomasza Szczotkowskiego stworzymy sondę kosmiczną, która będzie orbitować dookoła Kerbinu (odpowiednik Ziemi), następnie wyruszymy gotowym modelem na orbitę Księżyca i podejmiemy próbę wylądowania na srebrnym globie.

Następnym przystankiem będzie... kino MUZA, gdzie już 24 czerwca przeniesiemy się w świat dziecięcych marzeń i fantazji o kosmicznych podróżach. Bo kto z nas nie chciał zostać astronautą?! Poznamy niezwykłą historię dwóch przyjaciół: Peter’a i Kristiana, którzy od najmłodszych lat chcieli polecieć w kosmos w zbudowanej przez siebie rakiecie kosmicznej. Kiedy dorośli, postanowili zrealizować ten plan i tym samym stać się pierwszymi w historii kosmonautami-amatorami. Czy im się udało? Przekonaj się sam! Na pewno nie zmarnujesz tego czasu, a historia jest piękna i inspirująca.

W ramach „Sobota z Marvelem” już 27 czerwca powędrujemy wraz z Thorem do mitycznego Asgardu a 3-go lipca Strażnicy Galaktyki zabiorą nas do bajkowego Moragu i Xandaru. Kto przegapił premierę filmów będzie miał szansę to nadrobić! I zobaczy ich ponownie na dużym ekranie!

W międzyczasie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie charakteryzacyjnym! Inspirując się postaciami ze świata Marvela i Star Wars, stwórz kosmiczny makijaż. Wyślij nam zdjęcie, zbieraj pod nim „like” i wygraj bon na określone warsztaty artystyczne. Szczegóły na facebooku @MOKiS, zapraszamy!