Odrodzone Górki na podium rozgrywek w A-klasie

Sport 18 czerwca 2019 Wydanie 22/2019
Odrodzone Górki na podium rozgrywek w A-klasie
Górki mają ostatnio wiele powodów do radości Fot. fot. O. Bzowski

Po dwóch przegranych starciach z Beskidem Tokarnia oraz Iskrą Brzączowice, Górki Myślenice w minioną niedzielę rywalizowały na wyjeździe z czwartą w tabeli Clavią Świątniki Górne. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki zagrali o niebo lepiej niż w poprzednich spotkaniach, a całkowicie odmieniona ekipa nie dała żadnych szans rywalowi, triumfując w zawodach 0:3.

Starcie ekip z górnej części tabeli miało dosyć duże znaczenie, ponieważ zwycięzca tego bezpośredniego pojedynku praktycznie zapewniał sobie trzecie miejsce w tabeli końcowej. Ekipa z Myślenic po sensacyjnej porażce z Iskrą, chciała zrehabilitować się za bardzo słaby pojedynek, lecz do Świątnik Górnych przyjechała bez kilku najlepszych zawodników - Pietrzyka, Dudka czy Sabałę. Z podobnymi problemami poradzić musieli sobie także gospodarze, dysponując zaledwie jedną zmianą.

Triumf Górek nad Clavią, to już piętnaste zwycięstwo myśleniczan w obecnym sezonie, a co najistotniejsze podopieczni trenera Wojciecha Czajki kończą sezon na najwyższym w historii trzecim miejscu, zdobywając już 50 punktów. Dla ekipy z Górnego Przedmieścia przełamanie po dwóch przegranych jest z pewnością bardzo cenne, a do końca rywalizacji ligowej myśleniczanom pozostało tylko środowe starcie z LKS Rudnik.

Clavia Świątniki Górne - Górki Myślenice 0:3 (0:3)

Górki: K.Kubiczek - P.Maślak (75 K.Plewa), M.Kubiński, I.Ziaja, J.Kuchnia - K.Turała, R.Bujas, T.Kania - M.Biela - M.Zięba, M.Obierzyński (70 M.Sabała)

 Oliwier Bzowski