Ogólnopolski Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” z udziałem myśleniczan

Ogólnopolski Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” z udziałem myśleniczan
Myślenicka delegacja na zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” z redaktorem naczelnym Tomaszem Sakiewiczem Fot. z arch. KGP Myślenice

Premier Mateusz Morawiecki, ministrowie i wielu innych znamienitych gości pojawiło się na XIV Ogólnopolskim Zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Spale, w województwie łódzkim. Myślenice reprezentowały dwie osoby.

Od piątku do niedzieli (14- 16 czerwca) trwał zjazd Klubów Gazety Polskiej. Z Myślenic pojechał Michał Rudkowski, przewodniczący KGP Myślenice oraz Konrad Urbanik, członek KGP Myślenice, mieszkaniec Zakliczyna, radny w Gminie Siepraw. Program wydarzenia był różnorodny, od konferencji tematycznych po wspólne biesiadowanie przy ognisku.

W piątek po południu nastąpiło uroczyste otwarcie spotkania, a następnie cykl konferencji na tematy gospodarcze. Elementem wieńczącym był koncert patriotyczny, w którym wystąpili Paweł Piekarczyk i Bartek Kurowski. W sobotę rozmawiano na tematy historyczne a także omówiono stan polskiego dziennikarstwa. W międzyczasie odbywały się spotkania z przedstawicielami rządu i PiS, m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim, Jarosławem Kaczyńskim, Antonim Macierewiczem, wiceministrem MSWiA Pawłem Szefernakerem czy szefem gabinetu politycznego premiera Markiem Suskim. W tym dniu przedstawicielom 37 klubów „Gazety Polskiej” wręczono medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości, które zostały przyznane przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Na zakończenie uczestnicy zjazdu mieli możliwość integracji przy wspólnym grillu i ognisku. W niedzielę po uroczystej Mszy św. zakończono kolejne spotkanie klubowiczów.

Głównym organizatorem zjazdu była Fundacja „Gazety Polskiej”. Spotkanie odbyło się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. W wydarzeniu wzięli udział członkowie klubów „Gazety Polskiej”, których zarejestrowali ich przewodniczący. Następny zjazd odbędzie się za rok, międzyczasie w związku z wyborami parlamentarnymi może się odbyć dodatkowy zjazd nadzwyczajny.

 

Maria Gaczyńska Maria Gaczyńska Autor artykułu

Dziennikarka, interesuje się głównie sprawami społeczno-politycznymi miasta i regionu