Okazja czyni złodzieja

Region 6 lutego 2018 Wydanie 5/2018
Okazja czyni złodzieja

Kiedy kierowca forda mondeo parkował samochód przed jednym ze sklepów w Skomielnej Czarnej (gmina Tokarnia) nie przewidział tego, że auto może zniknąć w kilka minut

Przechodzącego obok mieszkańca zainteresował fakt, że w stacyjce pozostawionego samochodu znajdowały się kluczyki. Nie zastanawiając się długo, postanowił urządzić sobie przejażdżkę.

Chwilę później dyżurny myślenickiej policji odebrał telefon ze zgłoszeniem kradzieży samochodu. Na miejsce udali się policjanci z wydziału kryminalnego. - Po przeprowadzeniu czynności operacyjnych, szybko wytypowali mężczyznę, który znany im był z podobnych zachowań - wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Policjanci złożyli wizytę 27-latkowi, który jak się okazało schował kluczyki od forda pod płytami w garażu. Jak się okazało miał w organizmie 2 promile alkoholu. Jak tłumaczył - skorzystał z okazji i pozostawionych w stacyjce kluczyków. Wsiadł do samochodu i pojechał w kierunku domu. Auto zaparkował przy drodze kilka kilometrów od niego.

Został zatrzymany przez policję, a kolejnego dnia usłyszał zarzut kradzieży oraz prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Policja zastosowała dozór policyjny. Postępowanie wobec fana motoryzacji jest w toku, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

- Warto pamiętać o tym, aby wychodząc z samochodu choćby na chwilę zamykać go i w żadnym wypadku nie zostawić kluczyków w stacyjce. Zasada ta tyczy się również innych przedmiotów takich jak pieniądze, telefon, laptop, czy aparat. Nawet przedmioty mające na pozór niewielką wartość są w stanie skusić złodzieja - zwraca uwagę Dawid Wietrzyk.

p.jag