Okradają domy w 3 minuty

Okradają domy w 3 minuty

Nieco ponad 3 minuty wystarczy złodziejom na to, aby włamać się do domu, splądrować go, wynieść najcenniejsze przedmioty i uciec

W ubiegłym tygodniu na swoim blogu radna miejska z Głogoczowa Agnieszka Węgrzyn zamieściła nagranie z monitoringu jednego z mieszkańców, który zarejestrował takie zdarzenie. Na filmie można zobaczyć jak działają włamywacze. Kamera uchwyciła trzech mężczyzn, którzy o godz. 20 wbiegają na jedno z podwórek w tej miejscowości.

Równolegle druga kamera pokazuje jak próbują dostać się do środka poprzez zamknięte drzwi i okno. Najsłabszym punktem okazuje się okno, które pod ich naporem ulega zaledwie po 15 sekundach. Pięć sekund później włamywacze wchodzą do środka. Po ponad 3 minutach opuszczają dom tą samą drogą, a chwilę później pierwsza z kamer pokazuje jak uciekają.

Do włamania doszło 27 stycznia na terenie Głogoczowa. - Otrzymałam ostrzeżenie, że na terenie naszej wsi znów pojawili się włamywacze. Podobna sytuacja miała miejsce w 2015 roku i wtedy sąsiedzka kontrola przyniosła oczekiwany skutek, a złodzieje przestali pojawiać się w okolicy. Proszę wszystkich o zwracanie uwagi na domy sąsiadów i podejrzane osoby kręcące się po okolicy. Nie pozwólmy, aby złodzieje czuli się bezkarni! - na „Blogu dla Głogczowa” apeluje Agnieszka Węgrzyn.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)