Okradał domki letniskowe

Okradał domki letniskowe

Od marca do kwietnia w Komisariacie Policji w Dobczycach przyjęto siedem zawiadomień o przestępstwie w sprawie włamań do domków letniskowych na terenie miejscowości Kędzierzynka, Raciechowice, Mierzeń i Krzyworzeka. Włamywacz trafił w ręce policji

W związku ze zgłoszeniami funkcjonariusze Ogniwa Kryminalnego KP Dobczyce podjęli działania operacyjne mające na celu uzyskanie informacji o sprawcy włamań, które potwierdziły się. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec gminy Raciechowice. Podczas przeszukania jego domu policjanci odzyskali przedmioty pochodzące z kradzieży, został zatrzymany.

Do tej pory sprawcy przedstawiono mężczyźnie kilka zarzutów z art. 279§1 kk (kradzież z włamaniem). Prowadzone postępowanie ma charakter rozwojowy, gdyż poczynione w sprawie ustalenia wskazują na fakt popełnienia przez podejrzanego większej ilości przestępstw.

Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenie majątkowe. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.