Akcja

Okradał drogerie. Wpadł w Dobczycach

Region 6 lutego 2018 Wydanie 5/2018
Okradał drogerie. Wpadł w Dobczycach

Za pierwszym razem wyniósł ze sklepu towar o wartości 1000 zł. Za drugim 30-latek ze Skawiny nie miał tyle szczęścia i został złapany na gorącym uczynku przez ochroniarza

Po raz pierwszy jedną z dobczyckich drogerii okradł w połowie stycznia. Sklep oszacował straty na ok. 1000 zł. Zachęcony powodzeniem swoich działań prawie dwa tygodnie później powrócił w to samo miejsce, aby powtórzyć proceder. Dyżurujący w tym dniu pracownik ochrony bacznym okiem przyglądał się poczynaniom 30-latka, bowiem podejrzewał, że nie ma on zamiaru zapłacić za towar, który zabiera z półek.

Przeczucia ochroniarza okazały się słuszne. Złodziej został ujęty podczas próby kradzieży, a na miejsce wezwano patrol policji. Funkcjonariusze z Dobczyc zatrzymali sprawcę. Usłyszał zarzut kradzieży. Jak się okazało, nie był to pierwszy tego typu wybryk mężczyzny. Już wcześniej był karany. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze 18. miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo ciąży na nim obowiązek pokrycia strat sklepu.