Akcja

Okradł domek letniskowy

Miasto 27 lutego 2018 Wydanie 8/2018
Okradł domek letniskowy

Kiedy właściciel domku letniskowego wszedł do środka był przerażony. Zniknęły z niego narzędzia ogrodnicze i meble kuchenne o łącznej wartości 2 tys. zł

W niedzielę 18 lutego, do KPP w Myślenicach wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem od młodego mężczyzny, który przyjechał po kilkutygodniowej nieobecności do swojego domku letniskowego.

Stan w jakim go zastał różnił się znacząco od tego w jakim go pozostawił podczas ostatniej wizyty. Wyłamane okno oraz bałagan w środku świadczyły o tym, że doszło do włamania. Już po chwili od zgłoszenia na miejscu pracowali myśleniccy kryminalni i technicy. Jak ustalono, z domku letniskowego zniknęły m.in. narzędzia ogrodnicze i meble kuchenne na łączną wartość niemal 2 tys. złotych.

Policjanci szybko zatrzymali 23-latka z powiatu myślenickiego. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu. Dodatkowo podczas przeszukania domu podejrzanego znaleziono skradziony wcześniej przewód o wartości około 2 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.