Opłatek maltański

Opłatek maltański

Związek Polskich Kawalerów Maltańskich wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Myślenicach, nauczycielami, pracownikami i uczniami Zespołu Placówek Oświatowych w Głogoczowie zorganizowali „Opłatek maltański” dla podopiecznych ośrodka

Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Tradycyjnym miejscem spotkania były gościnne progi Restauracji „Grzybek” w Stróży.

Po raz dwunasty, w klimacie wzajemnej życzliwości, uczestnicy przybyli by wspólnie połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i zjeść wspólną wieczerzę.

Zebranych gości przywitali Beata Mirochna z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Krzysztof Kania główny i wieloletni inicjator wydarzenia, wolontariusz Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. Dzieci z Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Myślenicach przedstawiły jasełka, które były również okazją do wspólnego kolędowania.

Opłatki poświęcił i modlitwę poprowadził ks. Jarosław Łabęda z parafii NNMP w Myślenicach. Gościom życzenia złożyli obecny na spotkaniu burmistrz Jarosław Szlachetka oraz kierownik MGOPS Dorota Kłeczek.

Po połamaniu się opłatkiem i życzeniach nadszedł czas na wieczerzę na którą dania przygotowane zostały przez: Restauracje Grzybek ze Stróży, Cukiernia Czereśniowy Sad z Myślenic. Na zakończenie niespodziewanie do świętujących dołączył św. Mikołaj, który nie zapomniał o najmłodszych uczestnikach maltańskiego opłatka jak i tych większych, którym wręczył prezenty.

Do udziału w opłatku zostało zaproszonych 90 osób i rozdano 138 paczek, a odbył się w ramach Inicjatywy Lokalnej Gminy Myślenice. Jego organizacja możliwa była dzięki przychylności i finansowaniu instytucji i osób: wolontariuszom ze szkoły podstawowej z Głogoczowa, dzieciom z Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Myślenicach, Gminie Myślenice, Zakonowi Maltańskiemu, mieszkańcom Głogoczowa, państwu Karolinie i Piotrowi Gorzelany i innym ofiarodawcom.