Opłatek PiS w Myślenicach

Opłatek PiS w Myślenicach

Wspólne kolędowanie i przełamanie się opłatkiem, tak wyglądał opłatek powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Myślenicach. Spotkanie uświetnił koncertem kolęd Robert Bylica muzyk i jednocześnie radny sejmiku wojewódzkiego

Spotkanie poprowadził burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka, który na początku przywitał wszystkich przybyłych gości wraz z wójtami Piotrem Hajdukiem i Wacławem Żarskim oraz podsumował mijający rok.

- Spotykamy się przy wspólnym stole aby złożyć sobie życzenia z okazji Bożego Narodzenia oraz podsumować mijający rok. Rok szczególny w którym świętowaliśmy 100. lat niepodległej. Rok w którym walczyliśmy o zaufanie w wyborach samorządowych - mówił gospodarz spotkania burmistrz Jarosław Szlachetka. - Życzę abyśmy w Nowym 2019 Roku byli razem. Razem zmieniali nasze małe ojczyzny , a przez to także i Polskę. Abyśmy nie zawiedli ludzi, którzy na nas postawili - dodał na zakończenie burmistrz.

Przewodniczący myślenickich struktur PiS przekazał także życzenia od wszystkich parlamentarzystów PiS z okręgu 12 na czele z wicepremier Beatą Szydło, którzy nie dojechali do Myślenic w związku ze specjalnym posiedzeniem sejmu związanym z zamrożeniem cen energii.

Następnie ks. proboszcz Zdzisław Balon odmówił modlitwę i poświęcił opłatki, którymi łamano się składając życzenia świąteczno-noworoczne. Po części oficjalnej odbył się poczęstunek. W wydarzeniu uczestniczyło ponad sto osób w tym członkowie Klubu Gazety Polskiej w Myślenicach.