Orkiestra Dęta z Głogoczowa zaprasza do wspólnego grania

Kultura 17 grudnia 2019 Wydanie 47/2019
Orkiestra Dęta z Głogoczowa zaprasza do wspólnego grania

Ochotnicza Straż Pożarna w Głogoczowie w okresie od września do grudnia 2019 roku zaprosiła mieszkańców miejscowości i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Głogoczowie do udziału w projekcie dofinansowanym ze środków Województwa Małopolskiego pt. „Zagraj z nami! Orkiestra Dęta OSP Głogoczów zaprasza.”

Głogoczowska Orkiestra Dęta jest instytucją z 25-letnią tradycją, w której grają prawdziwi pasjonaci muzyki. Dzięki projektowi „Zagraj z nami! Orkiestra Dęta OSP Głogoczów zaprasza”, zarówno mieszkańcy Głogoczowa jak i dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej, mogli się o tym przekonać „od kuchni” biorąc udział w otwartych próbach orkiestry. W trakcie prób orkiestry uczestnicy poznali bliżej jej historię, instrumenty jakimi dysponuje i zobaczyli jak wyglądają przygotowania do oficjalnych wydarzeń. To były bardzo inspirujące dla wszystkich spotkania.

Efekty przygotowań orkiestry można było podziwiać w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie na Jesiennym Spotkaniu Mieszkańców Głogoczowa oraz w trakcie Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych.

Otrzymane z Województwa Małopolskiego wsparcie finansowe umożliwiło głogoczowskiej OSP zakup lekkich strojów dla orkiestry, tj. koszulki polo, spodnie, polary. Ponieważ specyfika działalności orkiestr dętych wymaga występowania w warunkach terenowych, zakupiono także torebki na nuty. Jednakowe umundurowanie pozwala obecnie na identyfikację członków orkiestry w trakcie działań mniej oficjalnych np. na próbach, czy w trakcie podróży. Mieszkańcy Głogoczowa już niebawem będą mieli ponowną okazję do zobaczenia zakupionych strojów – w grudniu na tradycyjnym kolędowaniu Orkiestry Dętej OSP Głogoczów, a 12 stycznia na Noworocznym Koncercie – Dziecinie małej kolędujmy.

Jak mówi Karol Bujas, Kierownik Orkiestry Dętej OSP Głogoczów: Zapraszamy serdecznie mieszkańców Głogoczowa i okolicznych miejscowości do wspólnego grania. Można nas spotkać co wtorek, w godzinach od 18 do 20, w świetlicy OSP Głogoczów, 32-444 Głogoczów 406. Naszą działalność obserwować można również na FB - www.facebook.com/ospglogoczow

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.