Orzeł Myślenice ma 70 lat

Sport 4 grudnia 2018 Wydanie 43/2018
Orzeł Myślenice ma 70 lat

We wrześniu na stadionie Orła Myślenice odbyła się sportowa impreza z okazji 70-lecia Orła Myślenice oraz 10-lecia szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice. W ubiegły weekend natomiast w Domu Strażaka na Dolnym Przedmieściu zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym bankiecie z tej samej okazji, podczas którego wręczono między innymi honorowe odznaczenia dla zasłużonych piłkarzy, trenerów i działaczy

- Jest mi niezmiernie miło, że w takim zacnym gronie obchodzimy jubileusz 70 lat dumnej historii Orła Myślenice. Znajdujemy się w strażnicy, gdzie dokładnie 70 lat temu zakładano nasz klub. Dlatego też ze szczególnym wzruszeniem myślimy dzisiaj o założycielach Orła, piłkarzach, trenerach, działaczach i kibicach, którzy przez te wszystkie lata budują naszą historię - mówił w otwierającym przemówieniu Edward Łapa, prezes Zarządu Orła Myślenice, wspominając też o rozwoju klubu, nieocenionej pomocy sponsorów i celach na przyszłość.

- Pięknie jest patrzeć jak podtrzymywana jest tradycja, a klub wciąż się rozwija. Łączy nas piłka, a my łączymy pokolenia - dzieci, rodzice, wnukowie, dziadkowie i całe rodziny zaangażowane w kibicowanie Orłowi, to piękny obraz wychowania kolejnych pokoleń w sportowym duchu - dodał prezes Łapa.

W imprezie wzięli udział przedstawiciele Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, zarządu Ludowych Zrzeszeń Sportowych, Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice, a także władze samorządowe na czele z burmistrzem Jarosławem Szlachetką, przedstawicielami starostwa oraz radnym sejmiku województwa małopolskiego Stanisławem Bisztygą. Zaproszono także sponsorów, byłych i obecnych zawodników, a także sympatyków i osoby zasłużone dla Orła. Na bankiet zaproszeni zostali także Zbigniew Boniek i Adam Gilarski z PZPN, jednak z uwagi na swoje obowiązki nie mogli być obecni i przesłali list gratulacyjny z okazji 70-lecia klubu. W uroczystym bankiecie wzięło udział w sumie 220 osób.

Po oficjalnych przemówieniach, gratulacjach i życzeniach dla Orła Myślenice wręczono honorowe odznaczenia i wyróżnienia. W imieniu prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszarda Niemca honorowe odznaczenia wręczył Andrzej Sękowski, przewodniczący Kolegium Sędziów MZPN. Honorowe odznaki LZS wręczyli sekretarz wojewódzkiego związku LZS Józef Regucki, członek honorowy Krajowego Zrzeszenia LZS Mieczysław Nowakowski, a także prezes Zrzeszenia Powiatowego LZS Czesław Ulman. Swoje wyróżnienia przyznały także władze Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice, a w imieniu prezesa Stefana Sochy nagrody wręczyli wiceprezesi Czesław Ulman i Zbigniew Lijewski.

Honorowe odznaczenia otrzymali: Edward Łapa - prezes zarządu, który otrzymał złotą odznakę Krajowego Zrzeszenia LZS, Elżbieta Bryjak - członek zarządu i kierownik Orła Myślenice, Paweł Karaś - zasłużony trener i piłkarz Orła Myślenice, Kamil Ostrowski - zasłużony trener i piłkarz, założyciel szkółki Orliki Myślenice, Wojciech Cichoń - wiceprezes ds. sportowych, współtwórca rozwoju Orła Myślenice, Michał Lech - zasłużony piłkarz, trener trampkarzy oraz członek zarządu, Mateusz Mistarz, Krzysztof Żak i Marek Pajka - wciąż grający długoletni zawodnicy pierwszej drużyny Orła Myślenice.

Honorowe odznaczenie Orła Myślenice za działania promocyjne otrzymał Bartłomiej Ziółkowski, były zawodnik grup młodzieżowych klubu, a obecnie fotograf, który realizuje swoją pasję na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce oraz parkietach Eurobasketu. Swoją przygodę z fotografią zaczynał na meczach Orła i pomimo zawodowych już obowiązków wciąż przychodzi na mecze klubu z Dolnego Przedmieścia.

Oprócz odznaczeń indywidualnych ogrom nie tylko gratulacji, ale także nagród otrzymał Orzeł Myślenice - m.in. nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, honorowy medal 105-lecia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, czy odznaczenie marszałka Województwa Małopolskiego.

Zwieńczeniem części oficjalnej był film prezentujący historię Orła Myślenice z archiwalnymi zdjęciami okraszoną lektorem Tomasza Knapika, jednego z najlepszych specjalistów w tym fachu w Polsce, a po nim wiceprezes Wojciech Cichoń przedstawił bieżącą działalność klubu sportowego Orzeł Myślenice oraz plany na najbliższą przyszłość. Mowa była także o wielu wychowankach, którzy trafili z Orła do najlepszych klubów w Polsce - Wisły, Cracovii, Zagłębia Lubin, a nawet do młodzieżowych reprezentacji Polski.

- Priorytetami dla klubu są nie tylko rozwój sportowy, ale także działania w płaszczyznach infrastrukturalnych, marketingowych i finansowych. Niezwykle ważna jest tu rola sponsorów i darczyńców, którym serdecznie dziękujemy. W najbliższym czasie będziemy starać się o dokończenie budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią, a to pozwoli na ciągłe treningi naszej młodzieży na swoich obiektach - zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy o dostęp do obiektów jest szczególnie utrudniony - mówił Wojciech Cichoń, wiceprezes ds. sportowych po czym zaprosił gości na wspólną kolację i zabawę taneczną.