Orzeł Myślenice z Pucharem Podokręgu

Sport 13 marca 2018 Wydanie 10/2018
Orzeł Myślenice z Pucharem Podokręgu
Po udanej paradzie Kacpra Kozaczyka w szeregach Orła zapanowała ogromna radość Fot. Paweł Biela

W finale na przeciwko siebie stanęły niepokonane do tej pory drużyny Orła Myślenice i Pcimianki Pcim. Bohaterem meczu został bramkarz Orła Kacper Kozaczyk, który w ostatniej minucie obronił rzut karny zapewniając tym samym zwycięstwo drużynie z Myślenic

Finał Turnieju to spotkanie Orła Myślenice z Pcimianką Pcim. Była to konfrontacja niepokonanych do tej pory drużyn. Na prowadzenie wyprowadził graczy z Myślenic Krzysztof Górka. I taki wynik utrzymywał się do końca spotkania, aż nadeszła ostatnia akcja Pcimianki. Po strzale na bramkę Kacpra Kozaczyka piłkę ręką zagrał zawodnik Orła. Równo z końcową syreną został podyktowany rzut karny. Emocje sięgnęły zenitu! W konfrontacji napastnik Pcimianki - bramkarz Orła, górą był ten drugi i tym samym zwycięzcą turnieju została drużyna Orła Myślenice. Zapanowała ogromna radość.

Zawody rozpoczęły się rozgrywkami grupowymi. W Turnieju wystąpiło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy: Grupa I: Trójka Myślenice, Pcimianka II Pcim, Górnik Wieliczka, LKS Rudnik; Grupa II: UKS Topór Tenczyn, Trójka II Myślenice, Dalin I Myślenice, Orzeł I Myślenice.

W spotkaniu inauguracyjnym Trójka I Myślenice zwyciężyła zespół LKS Rudnik 3-1. W kolejnym również padło sporo bramek – Orzeł I Myślenice pokonał zespól z Tenczyna 3-2. Z rozgrywek grupowych warte odnotowania są m.in. spotkania Pcimianki z Górnikiem Wieliczka, zakończone wprawdzie bezbramkowym remisem, ale po bardzo zaciętej walce, Dalinu z Orłem – wygranego przez zawodników trenera Michała Lecha 4-2, a także seria meczów myślenickich drużyn kończąca rozgrywki grupowe.

O 5 miejsce w zawodach zagrały Górnik Wieliczka z Toporem Tenczyn. Po pasjonującym meczu zwyciężyli zawodnicy z Wieliczki 4-2, a spotkanie dostarczyło wielu emocji (m.in. ze stanu 0-3 zespół z Tenczyna doprowadził do 2-3 i zdobył w środkowej części spotkania dosyć znaczną przewagę).

W meczu o 3 miejsce i brązowy medal spotkały się drużyny z naszego miasta: Trójka I Myślenice oraz Dalin I Myślenice. Lepsi o jedną bramkę okazali się piłkarze z Osiedla Tysiąclecia, tym samym zdobyli najniższe miejsce na pudle.

Na zakończenie zostały rozdane pamiątkowe dyplomy, puchary, medale oraz nagrody. Ze strony Podokręgu Myślenickiego zakończenie prowadził Stefan Socha i wraz z Czesławem Ulmanem, Franciszkiem Sroką i Zbigniewem Lijewskim wręczał drużynom i zawodnikom nagrody. Organizatorem turnieju był Myślenicki Podokręg Piłki Nożnej.

Ostateczna kolejność turnieju:
1.Orzeł I Myślenice
2. Pcimianka II Pcim
3.Trójka I Myślenice
4.Dalin I Myślenice
5. Górnik Wieliczka
6. UKS Topór Tenczyn
7. Trójka II Myślenice
8. LKS Rudnik

Najlepsi zawodnicy Turnieju: Bramkarz: Jakub Wyroba (Trójka Myślenice); Strzelec: Paweł Karpierz (UKS Topór Tenczyn - 6 bramek); Zawodnik: Krzysztof Górka (Orzeł Myślenice).