Akcja

Orzeł po testach FMS

Sport 9 stycznia 2018 Wydanie 1/2018
Orzeł po testach FMS

Zawodnicy grup młodzieżowych Orła Myślenice mieli możliwość skorzystania z ogólnodostępnych badań sprawnościowych wykonywanych metodą i koncepcją Functional Movement Screen przez licencjonowanego eksperta FMS Tomasza Góralika.

- Przeprowadzone na obiektach Orła Myślenice badanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, natomiast najstarsza osoba, która skorzystała z testów sprawnościowych 44 - mówi Tomasz Góralik, ekspert FMS.

Osoby biorące udział w badaniu sprawnościowym FMS zgodnie przyznały oraz wyraziły aprobatę dla takich badań. Wynik przyczynia się ponadto do podnoszenia świadomości o stanie zdrowia badanych oraz nakreśla ścieżkę powrotu do pełnej i funkcjonalnej aktywności fizycznej.

- Z analizy grupowej wynika, że do treningów powinniśmy wprowadzić pracę nad stabilnością ciała. Składa się na nią praca nad systemem stabilności centralnej, ale także nad stabilnością kolan oraz stóp. Poprawa wyników stabilności podniesie wyniki otrzymywane w globalnych wzorcach funkcjonalnych - dodał Tomasz Góralik analizując badania grupowe na podstawie drużyny trampkarzy Orła Myślenice.

W ramach akcji badań sprawnościowych współfinansowanej przez Gminę Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej odbył się także turniej piłkarski dla najmłodszych piłkarzy. W rozgrywkach wzięło udział kilka zespołów z całego Powiatu Myślenickiego oraz dwa zespoły Orlików Myślenice.