Orzeł-walczyć o zwycięstwa

9 sierpnia 2007 Wydanie 29/2007
Orzeł-walczyć o zwycięstwa
Drużyna Orła na rok 2007

LKS Orzeł Myślenice pojedynkiem u siebie 11 sierpnia z Pasternikiem Ochojno rozpocznie boje w A klasie. W klubie nastąpiło kilka znaczących zmian w porównaniu do ubiegłego sezonu, ale cieszy również zdecydowana poprawa infrastruktury i otoczenia boiska. O zmianach i zamierzeniach w nadchodzącym sezonie rozmawialiśmy z prezesem klubu Krzysztofem Jędrzejowskim i nowym szkoleniowcem zespołu Bogumiłem Dziubą.

Prezes Krzysztof Jędrzejowski: Dokonaliśmy kilku solidnych wzmocnień, liczymy na to, że unikniemy tak nerwowej końcówki jak w ubiegłym sezonie i będziemy w stanie zająć miejsce w środku tabeli. Drużyna zdecydowanie musi pod względem sportowym zyskać jeszcze większe zaufanie kibiców, a to jest tylko możliwe wtedy, kiedy daje się na boisku wszystko z siebie i zdobywa punkty. Drużyna jest młoda, obiecująca, a dobre wyniki powinny przyjść. Liczymy, że sportową, waleczną postawą przyciągniemy sponsorów, którym również chcemy udowodnić, że nastąpiło wiele zmian na lepsze jeśli chodzi o kwestie gospodarcze i organizacyjne. Najbardziej cieszy fakt, że już wkrótce obiekt będzie miał elektryczność, której brak był dotychczas naszą największą bolączką. Na bieżąco porządkujemy teren wokół boiska, systematycznie dobudowujemy ogrodzenie, powstało boisko do siatkówki, a obok nowego budynku gospodarczego funkcjonuje grill i gastronomia. Mamy oczywiście dalsze plany poprawy warunków sportowych dotyczących głównie płyty boiska i całej infrastruktury wokół obiektu.

Trener Bogumił Dziuba – lat 33, poprzednio trenował Staw Polanka, także Pcimiankę. Wychowanek i piłkarz Dalinu oraz Wisły Kraków: - Okres przygotowawczy do sezonu przepracowaliśmy bardzo solidnie, trenując od 10 lipca na własnych obiektach. Zawodnicy mieli cykl treningów 3 – 4 dniowych w tygodniu, kończący się pojedynkiem sparingowym. Rozegraliśmy 4 mecze kontrolne, wygrywając 10:3 z Grodziskiem, 7:1 z Dąbskim, 3:2 z juniorami starszymi Dalinu i przegraliśmy ze Skalnikiem 0:1. Wyniki i skuteczność są obiecujące ale oczywiście wszystko zweryfikuje boisko podczas meczów mistrzowskich, a test swoich możliwości będziemy mieć podczas pojedynku pucharowego z Jordanem Zakliczyn. W klubie doszło do znaczących wzmocnień: wrócił z Dalinu napastnik Mateusz Mistarz, w ataku lub na lewej pomocy może zagrać Michał Lech – ostatnio piłkarz Skalnika, a wcześniej Dalinu, znany kibicom w Myślenicach obrońca Roman Bierówka, który grał w Pcimiance, a wcześniej w Prądniczance i Dalinie, doszedł nowy bramkarz Wojciech Filipiec, ja również spróbuję swoich sił i zagram na stoperze. Liczymy również na to, że już wkrótce dołączy i wzmocni zespół Kamil Ostrowski. Nastroje są bojowe, w zespole panuje znakomita atmosfera, skład jest wykrystalizowany, będziemy walczyć o jak najwyższą pozycję w tabeli, bezpieczne miejsce w A klasie i grać jak najlepiej dla naszych kibiców.

W meczu pucharowym po zaciętym, emocjonującym pojedynku Orzeł uległ Jordanowi Zakliczyn 1:2, bramkę dla myśleniczan zdobył Bartłomiej Guzik.

Stanisław Cichoń