Orzeł za burtą Pucharu Polski, Pasternik wykorzystał szanse!

Sport 21 lipca 2020 Wydanie 27/2020

Niesamowitą skutecznością błysnęli zawodnicy Pasternika Ochojno, zdobywając trzy gole w ciągu kilku minut i tym samym wyeliminowali Orła Myślenice z rozgrywek Pucharu Polski.

Myśleniczanie mieli swoje okazje, a do remisu już w doliczonym czasie gry powinien doprowadzić Bartłomiej Gromala, ale debiutujący w oficjalnym

meczu junior młodszy naszego klubu przeniósł piłkę nad poprzeczką w stuprocentowej sytuacji.

Do przerwy skonsolidowana defensywa Orła nie pozwoliła rywalom na zbyt wiele i Ci nie stworzyli żadnej okazji strzeleckiej. W drugiej połowie mecz się natomiast otworzył i drużyny poszły na wymianę ciosów, którą ostatecznie wygrali gospodarze. Najpierw jednak więcej powodów do zadowolenia mieli Orłowcy, gdy do siatki na 1:0 trafił Mariusz Kasperek. Później nastąpiło załamanie formy myśleniczan i w przeciągu 8 minut Pasternik wyszedł na prowadzenie 3:1.

W końcówce kontaktową bramkę strzelił jeszcze Mariusz Kasperek, ale do wyrównania lub przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść zabrakło zawodnikom Orła skuteczności. Stuprocentowe okazje mieli jeszcze Sebastian Olesek, Mariusz Kasperek, czy Bartłomiej Gromala.

Pasternik Ochojno - Orzeł Myślenice 3:2 (0:0)

Kasperek 2

ORZEŁ: Obłaza - Żak, Kasprzyk, Moskal, Górka - Olesek, Pilch, Pyzio, Depta - Bałucki oraz Makowski, Kasperek, Mirochna, Jamka, Jania, Nosal, Gromala