KWW M Pszczola

Osieczany przyciągają wędkarzy

Stawy w Osieczanach to tak urokliwe miejsce, że przebywanie tam samo w sobie jest przyjemnością, a gdy się jeszcze łowi ryby, przyjemność jest podwójna.

W Mistrzostwach Spławikowych PZW w Osieczanach 19 maja zawodnicy rywalizowali już od 6.00 rano, a impreza zakończyła się w samo południe. Wzięło w niej udział 24 zawodników w kategorii seniorów i 3 juniorów. Była to druga część zawodów, których pierwsza tura odbyła się na stawie „Banan” w Nieznanowicach koło Gdowa.

Po podliczeniu punktów z obu części okazało się, że najwięcej punktów zgromadził Karol Świebocki (3475 pkt), II miejsce zajął Mateusz Suder (2540 pkt), a trzecie Piotr Sokołowski (2350 pkt) tuż za podium uplasował się Bogusław Murzyn. W kategorii kadetów I miejsce zajął Paweł Firek (3006 pkt), a w kategorii juniorów Artur Firek (1950 pkt) pokonał Piotra Wieczorka (1105 pkt). Po obfitujących w emocje zawodach uczestnicy zebrali się na grillu i wymieniali sportowymi doświadczeniami przy pysznej kiełbasce.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędzia Krzysztof Skalski i prezes koła Stanisław Szlachetka.