OSP Poręba z dofinansowaniem

Region 7 sierpnia 2018 Wydanie 28/2018
OSP Poręba z dofinansowaniem

Nowoczesne samochody, sprzęt ratowniczy i odzież ochronną oraz modernizację i przebudowę remiz - to m.in. na te zadania strażacy-ochotnicy przeznaczą dotacje otrzymane od samorządu województwa w ramach dwóch konkursów: „Bezpieczna Małopolska 2018” i „Małopolskie Remizy 2018”

W sumie dzięki nim tylko w tym roku do 258 małopolskich jednostek OSP trafi ponad 5,2 mln zł, z czego niemal 3 mln na remonty remiz, a ponad 2,2 mln zł na zakup samochodów i sprzętu. Dofinansowanie otrzymało także OSP Poręba z Gminy Myślenice.

- Strażacy z ochotniczych straży pożarnych swoją codzienną postawą udowadniają, że można robić coś dla innych nie oczekując niczego w zamian. Wyjeżdżając na każdą akcję poświęcają swój wolny czas aby nieść pomoc, a angażując się w różne inicjatywy pokazują, że są ważną częścią lokalnych społeczności. Doceniamy te postawy, dlatego od kilku lat konsekwentnie doposażamy druhów w sprzęt i samochody oraz finansujemy remonty remiz - zauważył marszałek Jacek Krupa i dodał: - Nie mam wątpliwości, że otrzymane dotacje zostaną dobrze wykorzystane, a mieszkańcy naszego regionu będą mogli czuć się jeszcze bezpieczniej.

OSP Poręba otrzymało dofinansowanie w kwocie 41.560 zł, które zostanie przeznaczone na modernizację remizy. Umowę z rąk wicemarszałka Grzegorza Lipca odebrała prezes OSP Agnieszka Motyka, naczelnik Łukasz Słowik oraz dyrektor UMiG Myślenice Mieczysław Kęsek i radny Rady Miejskiej Kazimierz Dąbrowski.