Otworzyli swoje serca...

Otworzyli swoje serca...

Jasełka są najważniejszym wydarzeniem artystycznym w życiu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach. 76 osobowa grupa teatralna niepełnosprawnych artystów wraz z nauczycielami i wychowawcami jak co roku, włożyła wiele wysiłku w ich przygotowanie

Wychowankowie poprzez piękne teksty opowiedzieli nam, że w codziennym życiu nie dostrzegamy potrzebującego człowieka, przechodzimy obojętnie i nie reagujemy, gdy ktoś prosi nas o pomoc, zajmując się tym, co dla nas jest ważne. Całość połączona była pięknymi kolędami i pastorałkami góralskimi w wykonaniu 50 osobowego chóru z instrumentarium.

Dla wszystkich, a szczególnie dla rodziców naszych artystów, wielkim przeżyciem było zobaczenie własnego dziecka na scenie, które pokonuje własne słabości, lęki i bariery i oddaje swoje serce, by sprawić radość wszystkim, którzy przybyli, aby zobaczyć ich występ.

Młodzi aktorzy wzbudzali u publiczności całą gamę różnorodnych emocji od wzruszenia i radości po refleksję nad tym, co naprawdę liczy się w życiu. Jak co roku jasełka wywołały ogromny aplauz publiczności.

Kilka dni później na widowni zasiedli również uczniowie z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 Myślenicach, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Trzebuni, podopieczni z opiekunami i kierownictwem Środowiskowego Domu Samopomocy „Magiczny Dom”.

Kolejnego dnia sala zapełniła się rodzicami uczniów i absolwentami szkoły, przedszkolakami i opiekunami z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Myślenicach oraz uczniami z oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach. Swoją obecnością zaszczycili młodych artystów również: ks. proboszcz Adam Pawicki, Anna Grzegórzko-Piętak, Agnieszka Szpilska, Jacek Cienkosz - przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, starosta Józef Tomal, dyrektor PCPR Piotr Gofroń, dyrektor ZS Jerzy Cachel, opiekun „Klubu Ośmiu” Marcjanna Fijał, Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice Katarzyna Maślak oraz kierownik straży miejskiej Andrzej Kobiałka.

Maria Klakla
Psycholog SOSW w Myślenicach