Park&ride pod estakadą na ukończeniu

Miasto 27 lutego 2018 Wydanie 8/2018
Park&ride pod estakadą na ukończeniu
Gotowy parking pod estakadą czeka na odbiór przez GDDiK Fot. Piotr Jagniewski

Niebawem zaparkujemy pod estakadą w Myślenicach. Pierwszy parking typu park&ride jest w fazie finalizacji i zostanie oddany do użytku. Kiedy? - Czekamy na odbiór parkingu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad - mówi burmistrz Maciej Ostrowski

Jeszcze w grudniu Gmina Myślenice wyłoniła w drodze przetargu wykonawcę parkingu pod wiaduktem prowadzącym Zakopiankę nad ulicą Słowackiego, a inwestycja była prowadzona przy współfinansowaniu ze środków Starostwa Powiatowego. Całość inwestycji opiewa na kwotę 393.374,79 zł.

- Zauważyliśmy, że mieszkańcy naszej gminy i powiatu często przyjeżdżają do Myślenic, zostawiają swoje samochody w okolicach dworca lub galerii handlowych, przesiadając się do busa lub autobusu, dojeżdżając do pracy w stronę Krakowa lub Zakopanego. Chcąc znaleźć rozwiązanie zatłoczonych ulic i parkingów w tej okolicy miasta zdecydowaliśmy się na budowę parkingu park&ride pod estakadą – mówił burmistrz Maciej Ostrowski.

Gmina Myślenice wystąpiła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest zarządcą terenu w pasie drogowym Zakopianki o pozwolenie na wybudowanie parkingu w tym miejscu. GDDKiA wyraziła zgodę, przedstawiając swoje oczekiwania w przygotowywanym projekcie parkingu.

- Będziemy mieli legalny parking działający na zasadzie „park&ride”, który powinien odciążyć okoliczne ulice. Otrzymaliśmy zgodę na zagospodarowanie tego terenu z przeznaczeniem na parking, a Gmina Myślenice będzie jego inwestorem - wspominał podczas jednej z sesji Rady Miejskiej burmistrz Maciej Ostrowski.