Pasjonaci

Pasjonaci
Kadr z filmu Pasjonaci Fot. M. Stoszek

Myślenice po raz kolejny stały się planem filmowym, tym razem za sprawą serialu Pasjonaci w reżyserii Artura Dziurmana.

Artur Dziurman to artysta znany już dobrze w naszym mieście z projektów, które wcześniej u nas realizował. Tym razem przyszła kolej na 13-odcinkowy serial Pasjonaci, odcinki realizowane są głównie w Małopolsce, więc jak powiedział reżyser, na trasie nie mogło zabraknąć Myślenic, zdjęcia były realizowane w myślenickim szpitalu, na Zarabiu, a ich główna część na myślenickim rynku. Można powiedzieć, że jedną z głównych ról zagrał Urząd Stanu Cywilnego, a dokładnie korytarz i wejście do Urzędu.

Pasjonaci to trzynaście historii. Każda związana jest z jednym z aktorów. Wszystkie niemal prawdziwe. Odnoszą się do faktów, ale film ma swoje prawa, każda z nich jest lekko fabularyzowana. Z bohaterami filmu stykamy się w momencie, kiedy uszczęśliwieni wygranym castingiem do spektaklu „Brat Naszego Boga” muszą zderzyć się z utratą sceny przez Teatr ITAN.

Serial Pasjonaci to kolejny projekt Fundacji Integracyjny Teatr Aktora Niewidomego, oprócz aktorów niepełnosprawnych projekt wspierają i w nim uczestniczą aktorzy znani z telewizji i teatru, między innymi Ewa Kuklińska, Tadeusz Huk, Dariusz Kordek i Dariusz Gnatowski, który uczestniczył w zdjęciach w Myślenicach. Wspomniany serial jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w naszym kraju z uwagi na to, że grają w nim aktorzy niewidomi.

Zdjęcia w Myślenicach to nie jedyny akcent myślenicki, za scenografię w serialu odpowiada dobrze wszystkim znana Małgorzata Anita Werner.

Reżyser oraz pozostali członkowie filmowej ekipy podkreślają niezwykłe walory Myślenic jeśli chodzi o realizację zdjęć, zarówno przychylność władz miasta jak i serdeczność i wyrozumiałość mieszkańców oraz warunki krajobrazowe doskonale sprzyjają tego tupu realizacjom. Zdjęcia i plenery filmowe w naszym mieście są doskonałą promocją Myślenic i zachętą dla turystów do odwiedzin w naszym mieście. Czekamy na myślenicki odcinek Pasjonatów.