KWW M Pszczola

Passa przełamana. Orzeł wygrywa z Dalinem na Nowy Rok

Każda seria się kiedyś kończy, skończyła się i ta bez porażki w derbowym meczu dla Dalinu Myślenice. W dziewiątych Noworocznych Derbach górę wzięła drużyna Orła i nie było to przypadkowe zwycięstwo

Orzeł Myślenice - Dalin Myślenice 3:1 (1:0) Zając 22 (k), Czajkowski 73, Pyzio 83 - M.Górecki 57 (k) Sędziowali: Filip Magiera oraz Krzysztof Cienkosz i Paweł Wiliński (KS Myślenice)

ORZEŁ: Karol Obłaza (Marek Pajka) - Przemysław Leśniak, Mateusz Mistarz, Adrian Kasprzyk, Kamil Czajkowski - Paweł Płonka, Mikołaj Wyroba, Krzysztof Pyzio - Mariusz Kasperek, Krzysztof Zając, Michał Górka oraz Kamil Gawlik, Mateusz Pajka, Dariusz Ślusarz, Wojciech Żądło, Mateusz Sabała

DALIN: Konrad Kipek (Jakub Przała) - Tomasz Pilch, Michał Mistarz, Przemysław Senderski - Rafał Kościelniak, Michał Wojtan, Andrzej Biel, Mateusz Kawula - Kamil Mistarz, Michał Górecki, Oskar Mistarz oraz Tomasz Stelmach, Jakub Górecki, Daniel Topa I, Daniel Topa II, Michał Romaniak, Dawid Masłowski

Mecze, które te dwie drużyny rozgrywają ze sobą 1 stycznia mają oczywiście charakter czysto towarzyski i nikt za nie punktów w tabeli nie przyznaje, ale chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że gdy grają dwa zespoły z tego samego miasta, to rywalizacja nabiera prestiżu nawet jeśli to tylko sparing. Tak było nawet wtedy, gdy Wisła z Cracovią spotykały się przy okazji styczniowych derbów w czasach, gdy te dwie drużyny dzieliła różnica klas rozgrywkowych.

Przesłanki ku temu, że Orzeł tym razem może postawić się Dalinowi mieliśmy już w jesiennej rundzie rozgrywek, gdy orłowcy potrafili pokonać Górnika Wieliczkę 2:1, któremu Dalin uległ w okresie przygotowawczym do sezonu 1:6. Dodatkowym czynnikiem działającym na korzyść Orła był fakt, że Dalin 1 stycznia wystąpił bez Dawida Kałata i Jakuba Góreckiego - czyli dwóch swoich kluczowych zawodników.

W tej sytuacji za kreowanie gry odpowiedzialny był przesunięty z pozycji defensywnego pomocnika Mateusz Kawula oraz Michał Wojtan. Długimi minutami ten mecz utwierdzał nas w tym, co wiemy o tych dwóch zespołach i ich charakterystyce gry. Dalin utrzymywał się przy piłce, grał atakiem pozycyjnym i kombinacją wielu podań, a Orzeł wciągał na swoją połowę i szybko starał się kontrować po odbiorze piłki korzystając z przestrzeni jaka wówczas tworzyła się na połowie Dalinu.

2018: Dalin - Orzeł 1:3

Brak Dawida Kałata i Jakuba Góreckiego skutkował jednak tym, że w rozgrywaniu akcji brakowało tego decydującego otwierającego podania. Nie stwarzali zatem dalinowcy wielu sytuacji podbramkowych, zaś kontry na jakie się narażali, szczególnie w drugiej połowie, pachniały golem. O ile jeszcze po wyrównującej bramce z rzutu karnego wyglądało że mogą pójść za ciosem, to już po bramce na 2:1 dla Orła groźnie było tylko pod bramką Dalinu.

Dość powiedzieć, że największe zagrożenie dla Orła stworzył w drugiej połowie Przemysław Senderski, którego piękny strzał w okienko z około 20 m znakomicie obronił Marek Pajka. W szeregach Orła klasą dla siebie był piłkarz, którego wybraliśmy zawodnikiem rundy - czyli Krzysztof Zając. Strzelał, dryblował, stwarzał nieustanne zagrożenie szybkimi rajdami i przyczynił się w zasadzie do całego dorobku bramkowego Orła, bo ma na swoim koncie gola i dwie asysty. Te derby przejdą do historii nie tylko ze względu na pierwsze zwycięstwo Orła ale również dlatego, że były meczem ciekawym, stojącym na dosyć wysokim poziomie i zaciętym chociaż toczonym w bardzo sportowej atmosferze. A jeśli ktoś nie był usatysfakcjonowany widowiskiem sportowym, tego z całą pewnością musiał zadowolić poczęstunek jaki na tę okoliczność przygotowali strażacy z OSP Górne Przedmieście.