Patriotyczny wieczór w Polance

Patriotyczny wieczór w Polance

Spektakl o wolności, z lekkim przymrużeniem oka, uroczysty polonez w wykonaniu najmłodszych, oraz wspólne śpiewanie wypełniły piątkowy wieczór w Polance, gdzie po raz drugi zorganizowane zostało spotkanie z okazji obchodów rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

W organizację wieczoru, prócz młodzieży szkolnej, włączyli się również dorośli mieszkańcy miejscowości. Za całość odpowiedzialność przyjął dyrektor szkoły w Polance Adam Pawlikowski wraz z gronem pedagogicznym i uczniami, a pracowali pod doświadczonym okiem Doroty Ruśkowskiej, odpowiedzialnej za reżyserię i prowadzenie oraz Renaty Piekarz. Śpiewającym akompaniował Zbigniew Morawski.

Na widowni, wraz z mieszkańcami, zasiedli też goście, a w ich gronie poseł Władysław Kurowski i wiceburmistrz Mateusz Suder.

Piątkowe spotkanie, było nie tylko lekcją patriotyzmu, ale również przykładem, jak wspaniale wspólna historia i tradycja łączy pokolenia

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Prezes myślenickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Od września 2019 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.