Paula Gorycka w Myślenicach

Paula Gorycka w Myślenicach
Paula Gorycka w Myślenicach

W Gimnazjum nr 2 w Myślenicach 26 listopada odbyło się niecodzienne wydarzenie. Tego dnia szkoła miała zaszczyt gościć mistrzynię świata kolarstwa górskiego MTB Paula Goryckę. Paula w ciekawy sposób opowiadała o swojej pasji

Zawodniczka opowiadała m.in. w Mistrzostwach Świata, Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, w których brała udział ale także o zwykłych amatorskich wyścigach, które rozpoczęły jej karierę MTB. Mocno podkreśliła rolę taty w swojej karierze i jego ojcowską pomoc.

Swoją postawą i osiągnięciami dała przykład młodzieży, że człowiek może poszerzać swoje horyzonty i rozwijać talenty łącząc przyjemne z pożytecznym. Mowa tutaj o uprawianiu wyczynowo sportu i zdobywaniu wykształcenia (studia). Paula jest także Twarzą Edukacyjnej Kampanii Społecznej: „Uśmiech na medal”. Zebrana młodzież miała okazję wysłuchać krótkiej prelekcji na temat dotyczący prawidłowego zgryzu i uśmiechu, który powinien malować się na twarzy każdego człowieka.

Krótką, ale bardzo pouczającą rozmowę na ten temat przeprowadził przedstawiciel wspomnianej kampanii; „ Uśmiech na medal”. Następnie odbyło się podpisanie autografów i oczywiście wspólne zdjęcie.

Olimpijka gościła także w myślenickim Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum w Pcimiu i Stróży. Spotkanie z młodzieżą odbyło się z inicjatywy radnego wojewódzkiego Jarosława Szlachetki.

 

Paula Gorycka urodziła się 5 listopada 1990 roku w Krakowie. Jej ważniejsze osiągnięcia to: aktualna wicemistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym (elita kobiet), mistrzyni Polski (w 2 kategoriach: elita kobiet i kategoria młodzieżowa) MTB – 2012, mistrzyni Polski na szosie w jeździe indywidualnej na czas (w kategorii młodzieżowej) – 2012, dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Świata w kategorii do lat 23, w 2010 i 2012. Brała udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012. Na co dzień trenuje w klubie 4F Racing Team, a także należy do elitarnego grona sportowców ze stajni RED BULL. Poza zawodowym uprawianiem kolarstwa obecnie Gorycka kontynuuje studia magisterskie z fizjoterapii na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego.