Pcimska poezja

12 czerwca 2008 Wydanie 20/2008
Pcimska poezja
Jadwiga Malina-Żądło (Trzebinia), Piotr Oprzędek (Stróża) oraz Elżbieta Guśpiel (Pcim)

W Domu Katolickiego im. ks. prałata Józefa Bylicy 30 maja odbył się tradycyjny wieczór poetycki, w którym udział wzięli: Jadwiga Malina-Żądło (Trzebinia), Piotr Oprzędek (Stróża) oraz Elżbieta Guśpiel (Pcim).

Wieczorek poetycki połączony był z promocją almanachu "Ślady" wyżej wymienionych autorów, będących członkami Myślenickiej Grupy Poetyckiej "Tilia". Tomik ukazał się nakładem Stowarzyszenia Słowaków w Polsce w całości sponsorowany jest przez Urząd Gminy Pcim, stąd honorowy patronat nad spotkaniem objął Daniel Obajtek – wójt Gminy Pcim. Poeci czytali swoją poezję przede wszystkim z almanachu przy wtórze gitarowych dźwięków Łukasza Szlachetki.

W ten nastrojowy wieczór w powietrze ulatywało wiele pięknych słów. Wśród nich każdy ze słuchających mógł znaleźć coś dla siebie... słowa, które najcelniej trafiły w jego serca, najbardziej utkwiły w głowie... słowa klucze, które potrafią otworzyć niejedne drzwi. A przecież jak pięknie powiedział Jiddu Krishnamurti – indyjski filozof: "...w każdym człowieku mieści się cały świat i jeśli umiesz patrzeć i poznawać, stoisz u drzwi, a w ręku trzymasz klucz. Nikt na świecie nie poda ci tego klucza i nie otworzy za ciebie tych drzwi. Musisz zrobić to sam..."