Pięć medali w Pucharze Polski

Sport 13 lipca 2017 Wydanie 24/2017
Pięć medali w Pucharze Polski
Pięć medali w Pucharze Polski

 

Zawodnicy Dalinu Myślenice wywalczyli pięć medali w Pucharze Polski Młodzików i Kadetów w Sumo w Kielcach, który był równocześnie kolejnym - trzecim etapem kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy

W zawodach uczestniczyło 214 zawodników i zawodniczek z 18 klubów z całej Polski. Siedmiu naszych zawodników dobrze rozpoczęło tegoroczne starty w sumo zdobywając pięć medali: dwa złote i trzy brązowe.

W grupie młodzików złoty medal wywalczył Mikołaj Krawczyk w kategorii wagowej do 55 kg, który w finale pokonał Dawida Leska z Kobylina. Brązowe medal wywalczyli: Antoni Starzec w kat. do 40 kg i Adrian Poradzisz w kat. do 60 kg. Jan Mastela przegrał walkę o brązowy medal z Piotrem Szymczakiem z Krotoszyna i zajął piąte miejsce w kat. do 65 kg. W grupie kadetów złoty medal wywalczył Dominik Krawczyk w najcięższej wadze powyżej 95 kg, gdzie wygrał cztery walki, a w finale pokonał typowego sumitę Huberta Niemczyka z Warszawy ważącego ponad 130 kg.

Nie powtórzył poprzednich sukcesów Krzysztof Szpakiewicz, który po raz pierwszy walczył w grupie kadetów. Krzysiek łącznie wygrał cztery walki, lecz w półfinale zaliczył wpadkę przegrywając z Adamem Zawadzkim z Lublina. W repasażach było już znacznie lepiej, a podczas walki o brązowy medal pokonał Błażeja Paterka z Krotoszyna. Dzięki temu nie stracił jeszcze szansy zakwalifikowania się do reprezentacji Polski. Bardzo efektowne walki stoczył Jakub Miska, który występował w najliczniejszej kat. do 65 kg. Niestety po dwóch wygranych walkach zaliczył porażkę z Kacprem Wiatrakiem z Krotoszyna i zajął siódme miejsce.

- Wszyscy nasi zawodnicy spisali się dobrze, jednak szczególnie chcielibyśmy wyróżnić Antoniego Starca, który debiutował w Pucharze Polski. Rewelacyjnie spisali się bracia Dominik i Mikołaj Krawczykowie, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach i dzięki temu znajdują się na czele rankingów do ME. Pozostali zawodnicy również mają jeszcze szansę na awans, lecz muszą pokonać faworytów w pozostałych etapach kwalifikacji - komentuje trener Ryszard Szpakiewicz.

Fot. Uczestnicy Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w Kielcach, od lewej: Ryszard Szpakiewicz, Antoni Starzec, Dominik Krawczyk, Krzysztof Szpakiewicz, Jan Mastela, Adrian Poradzisz, Jakub Miska, Mikołaj Krawczyk, Robert Proszkowiec