Pierwsza na świat przyszła Antosia z Sułkowic. Jakie imiona najczęściej wybierali rodzice?

Pierwsza na świat przyszła Antosia z Sułkowic. Jakie imiona najczęściej  wybierali rodzice?
Pierwszym dzieckiem jakie przyszło na świat w 2018 roku w myślenickim szpitalu była Antosia Baranowska z Sułkowic, która urodziła się o godz. 4:45 Fot. Piotr Jagniewski

Pierwszym dzieckiem jakie przyszło na świat w 2018 roku w myślenickim szpitalu była Antosia Baranowska z Sułkowic, która urodziła się o godz. 4:45.

Sprawdziliśmy jakie imiona dla swoich dzieci w 2017 roku najczęściej wybierali rodzice

W nowym roku w myślenickim szpitalu na świat przyszło dwoje dzieci – dziewczynka i chłopiec. - Miłości, cierpliwości i przede wszystkim zdrowia. Oby dzieci rosły i miały się jak najlepiej - podczas wręczania upominków dla mam i ich pociech mówił dyrektor szpitala Adam Styczeń.

Pierwsza na świat przyszła Antosia z Sułkowic, która urodziła się o godz. 4:45 i ważyła 3650 gram. W domu czeka na nią 8. letnia siostra i 4. letni brat. To trzeci poród Pani Patrycji Baranowskiej w myślenickim szpitalu. - Obudziłam się o godz. 1:18 z pierwszym skurczem, po godz. 2 postawiłam męża na nogi, a godzinę później byliśmy już w szpitalu. Czy się stresowałam? Bardzo się bałam, zwłaszcza na widok sali porodowej i chyba dlatego, że wiedziałam co mnie czeka. Na szczęście pomogły mi położne. W ogóle nie myślałam o tym, że Antosia to pierwsze dziecko tego roku. Najważniejsze było dla mnie, że jest zdrowa – opowiada Patrycja Baranowska.

W czerwcu 2016 roku oddano do użytku odnowione oddziały ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny, które nie tylko przeszły kapitalny remont, ale również zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. - Jaka jest podstawowa różnica? – To mój trzeci poród w tym miejscu i muszę przyznać, że pierwsze co rzuca się w oczy to wyremontowane sale i pokoje. Jestem bardzo miło zaskoczona, wcześniej warunki były zupełnie inne, a dzisiaj jest o niebo lepiej – mówiła Pani Patrycja.

- Ubiegły rok był pomyślny. Udało nam się przy pozyskaniu wielomilionowych środków zewnętrznych przeprowadzić kompleksowe modernizacje oddziałów neonatologii oraz ginekologii i położnictwa. W tym roku planujemy rozbudowę oddziału anestezjologii, przebudowę centralnej sterylizacji oraz diagnostyki obrazowej wraz z zakupem nowoczesnej aparatury medycznej, jej ucyfrowieniem, tak aby podążać za nowoczesną medycyną. Czekamy na rozstrzygnięcie projektów, które są na etapie końcowym i liczę na to, że te środki uda się pozyskać i dzięki nim rozpocząć te długo oczekiwane inwestycje – dodaje dyrektor Adam Styczeń.

W roku 2017 w myślenickim szpitalu odebrano 1118 porodów.

Dziesięć najczęściej nadawanych imion w Gminie Myślenice w 2017 roku:

Chłopcy:

1. Antoni
2. Szymon
3. Jakub
4. Kacper
5. Mikołaj
6. Adam
7. Filip
8. Jan
9. Aleksander
10. Wojciech

Dziewczynki

1. Maja
2. Julia
3. Emilia
4. Amelia
5. Milena
6. Lena
7. Zofia
8. Oliwia
9. Natalia
10. Alicja

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)