Pierwsza nagroda za „Adrenalinę”

Pierwsza nagroda za „Adrenalinę”
I miejsce „Moichara” Fot. Shibasish Sahaý z Indii

Pierwszą nagrodę w sierpniowej edycji konkursu fotograficznego mgFoto za zdjęcie „Moichara” otrzymał Shibasish Sahaý z Indii

Tematem sierpniowej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie mgFoto była „Adrenalina”. Do oceny jury wpłynęły 42 prace od 19 autorów z Polski i Indii. Za najlepszą uznano fotografię Shibasisha Saha pt. „Moichara”. To nazwa wyścigu byków organizowanego w Zachodnim Bengalu. Na zwycięskim zdjęciu autor uchwycił moment, kiedy jeden z uczestników gonitwy gryzie ogon byka, aby ten stał się bardziej agresywny i biegł szybciej.

Shibasisha Saha specjalizuje się w fotografii podróżniczej i ulicznej. Zdjęcia robi od 4 lat, a jego prace prezentowane były m.in. w Serbi, Szkocji, Bułgarii, Francji, Indiach, Szwajcarii, Ukrainie, Cyprze, Węgrzech, Kubie, Hiszpanii, Gruzji, Rosji, Grecji, Turcji i Słowacji, publikowane przez magazyny podróżnicze i wielokrotnie nagradzane w najbardziej prestiżowych konkursach.

Drugie miejsce w sierpniowym konkursie zajął Marcin Bawiec, a trzecie nasz fotoreporter Bartek Ziółkowski za fotografię przedstawiająca kobietę skaczącą na bungee podczas tegorocznego Myślenickiego Festiwalu Lata.

Tematem wrześniowego konkursu mgFoto jest „Architektura dobra, architektura zła”. Zdjęcia (max 3 szt.) należy dodać do albumu konkursowego na facebooku stowarzyszenia lub przesłać na adres konkursy@mgfoto.pl (jpeg, 1600p dłuższy bok, w treści maila imię i nazwisko, ew. tytuł zdjęcia). Termin zgłaszania prac mija 30 września o godz. 22.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Dziennikarz, redaktor, fotoreporter. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Od 2014 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)