Pierwszy na świat przyszedł Fabian

Pierwszy na świat przyszedł Fabian
Pierwszy na świat przyszedł Fabian Fot. Piotr Jagniewski

Fabian był pierwszym dzieckiem, jakie w nowym roku przyszło na świat w myślenickim szpitalu

W nowym roku w myślenickim szpitalu urodziło się czworo dzieci. - Miłości, cierpliwości i przede wszystkim zdrowia. Oby dzieci rosły i miały się jak najlepiej - podczas wręczania upominków dla mam i ich pociech mówił dyrektor szpitala Adam Styczeń.

Pierwszy był Fabian, który przyszedł na świat pół godziny po północy. Monika Woś z Pcimia rodziła w obecności męża. Chłopiec ważył 3300 g i miał 55 cm. W domu czekają na niego 6- i 7-letni bracia. Był to trzeci poród Pani Moniki w myślenickim szpitalu.

W czerwcu oddano do użytku odnowione oddziały ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny, które nie tylko przeszły kapitalny remont, ale również zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. - Jaka jest podstawowa różnica? Przede wszystkim w warunkach. Odnowione sale, toaleta w pokoju to największe zmiany jakie zauważyłam - powiedziała w rozmowie z nami Pani Monika.

W 2016 roku w myślenickim szpitalu przyszło na świat 1182 dzieci.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Od 2014 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)