Piknik Ekologiczny przyciągnął tłumy

7 października 2010 Wydanie 38/2010
Piknik Ekologiczny przyciągnął tłumy
Piknik Ekologiczny przyciągnął tłumy

W sobotni słoneczny dzień, wielu Myśleniczan, a także mieszkańców gminy uczestniczyło w Pikniku Ekologicznym zorganizowanym na myślenickim Rynku. Tony makulatury, tysiące zużytych baterii i jeszcze więcej zakrętek, które zostały przyniesione wymieniono na ok. cztery i pół tysiąca sadzonek.

Łącznie zebrano 7377 baterii, 2530 kg makulatury i 57 418 zakrętek. Papier, gazety i kartony zostały oddane do recyklingu, baterie – przejęła firma Reba Organizacja Odzysku S.A., natomiast zakrętki zostaną wymienione na wózek inwalidzki. - Bardzo cieszy nas fakt, że mieszkańcy gminy zaprezentowali wysoki poziom świadomości i aktywności ekologicznej. Świadczy o tym choćby ilość zebranych odpadów. Mamy nadzieję, że zaangażowanie w tego typu przedsięwzięcia będzie rosło przy okazji kolejnych imprez ekologicznych – mówi Ewa Kęsek, prezes Zakładu Utylizacji Odpadów w Myślenicach.

- Wspaniała impreza! Jesteśmy tutaj z całą rodziną. Podczas gdy ja oddawałam nakrętki i baterie, moje dzieci łowiły rybki, kolorowały, tańczyły z kotami, a przede wszystkim świetnie się bawiły  – komentowała pani Katarzyna, mieszkanka Myślenic, która przybyła na piknik z całą rodziną. Moc atrakcji rozpoczęła się wraz ze startem imprezy o godzinie 10. Dla najmłodszych zorganizowano liczne konkursy i zabawy jak łowienie rybek, rysowanie, lanie wodą do celu na czas czy szukanie skarbów. Po zdobyciu nagród w konkurach, najmłodsi mogli bawić się z kotami, które organizowały czas poprzez śmieszne tańce i gry ruchowe. Na stanowisku z malowaniem buziek, każdy mógł się wcielić w dowolną postać, a następnie bawić się na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni lub labiryncie. Opiekę nad dziećmi sprawowały koty, które organizowały śmieszne tańce i gry ruchowe - zarówno indywidualne jak i zespołowe. Na scenie królował zespół Liverpool z wiecznie żywymi przebojami Beatlesów i Czerwonych Gitar. Następnie estrada przekształciła się w wybieg mody, na którym uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprezentowali najnowszą kolekcję eko fashion.

Piknik był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, a organizowany przez Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. oraz Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Skróty z pikniku będzie można zobaczyć w programie KURIER MYŚLENICKI emitowany na TVP Kraków, 18 października o godzinie 18:45. Powtórki będzie można zobaczyć 22.10.2010 o godz. 7:45 i 16:15