Piknik na koniec lata

Piknik na koniec lata

Gry i zabawy dla wszystkich, zabawki dmuchane dla dzieci, pokaz starych samochodów, charytatywne loterie z atrakcyjnymi fantami, a także wykłady i gra terenowa pokazująca uroki Drogini złożyły się na piknik „Pożegnanie lata” w Drogini

Podczas pikniku podsumowano kolejny etap rodzinnej gry terenowej „Rodzina - wolność”, a jej uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Na trasie gry kolejne przystanki dotyczyły lokalnych zabytków, które zwiedzano i poznawano przy okazji historię z nimi związaną.

Podczas pikniku można też było wziąć udział w wykładach zorganizowanych w dwóch blokach po trzy prelekcje. Dotyczyły one m.in. historii Drogini, przemocy w rodzinie, wychowywania dzieci i zagrożeń naszych czasów - od bezpieczeństwa na drodze (wykład prowadziła przedstawicielka policji), po bezpieczeństwo emocjonalne.

Na pikniku atrakcji i rozrywek nie brakowało. Dzieci mogły bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, dorośli - podziwiać zabytkowe samochody prezentowane przez Franciszka Wołka, potrawy z grilla, gofry, lody, napoje i ciasta, a Gospodynie z Górnego Przedmieścia serwowały żurek, chleb ze smalcem i ogórki kiszone. Na loteriach fantowych kusiły atrakcyjne nagrody, zarówno same fanty, jak losowane po ich zakończeniu - m.in. jeździk akumulatorowy, bony towarowe, sprzęt AGD i RTV, elektronarzędzia.

Loterię zorganizowano na potrzeby szkoły, a podczas pikniku zbierano datki do puszek na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnego sześciolatka Łukasza z Wierzbanowej. Organizatorem było stowarzyszenie „W lepsze jutro” oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach.

Ryszard Sobkowicz Ryszard Sobkowicz Autor artykułu

Nauczyciel i reporter, który ostatnie 25 lat poświęcił na relacjonowanie życia lokalnych społeczności - szczególnie funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych. (HISTORIA, WYDARZENIA, SAMORZĄD, KULTURA)