Piłkarskie wakacje - Raba i Orzeł górą

Piłkarskie wakacje - Raba i Orzeł górą

Tego lata odbyła się już V edycja „Wakacji z piłka nożną”. Ten turniej, a w zasadzie cykl turniejów, to dla młodych piłkarzy nie tylko okazja do aktywnego spędzenia wakacji czy też wygrania atrakcyjnych trofeów, ale być może pierwszy krok w kierunku wielkiej piłkarskiej kariery bo 40 wybijających się uczestników zostało zaproszonych na obóz piłkarski

W tegorocznej edycji mogli brać udział zawodnicy urodzeni w 2004 roku i młodsi przy czym regulamin dopuszczał udział dziewcząt w drużynie chłopców. Mecze rozgrywano w formule 2 razy po 15 minut i odbywały się one na połowie klasycznego boiska trawiastego bądź na orlikach. Zespoły składały się z 6 zawodników (5 zawodników w polu i bramkarz) zaś cała kadra drużyny mogła liczyć maksymalnie 12. zawodników.

Do turnieju powiatowego awansowali zwycięzcy turniejów gminnych. Mistrzostwa powiatowe zakończyły się zwycięstwem młodych piłkarzy Orła Myślenice, a oprócz nich do turnieju subregionalnego czyli do krakowskiego finału całej imprezy awansowali wicemistrzowie powiatu i zawodnicy Raby Dobczyce.

Wyniki mistrzostw powiatu:

  1. Orzeł Myślenice                    9 pkt 28:6
  2. Raba Dobczyce                     9 pkt 19:7
  3. Gościbia Sułkowice             9 pkt 12:13
  4. Beskid Tokarnia                    3 pkt 20:17
  5. Grodzisko Raciechowice   0 pkt 1:43

Odbywający się w iście tropikalnych warunkach z udziałem 13 zespołów finałowy turniej zakończył się sukcesem piłkarzy MOSiRu Bochnia, ale znakomicie zaprezentowali się również przedstawiciele naszego regionu. Orzeł Myślenice w końcowej klasyfikacji zajął 5 miejsce, Raba Dobczyce dotarła natomiast aż do finału, zaś w całym turnieju uległa jedynie młodym piłkarzom z Bochni.

Prowadzona przez Bartłomieja Polończyka Raba Dobczyce grała w składzie: Konrad Kachel, Kacper Kania, Szymon Stoch, Damian Gubała, Kacper Masełko, Krzysztof Stoch i Kacper Woźniak.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).