Piłkarze obudzili się z zimowego snu

Piłkarze obudzili się z zimowego snu

Przełom stycznia i lutego to okres, w którym do rundy wiosennej zaczynają przygotowywać się zespoły w niższych ligach rozgrywkowych. Zajęcia w pierwszej części skupione są na poprawie motoryki oraz kondycji zawodników, w drugiej na spotkaniach kontrolnych i testowanie nowych zawodników, ustawień czy taktyki

Piłkarze Dalinu przygotowujący się do czwartoligowych rozgrywek rozpoczęli od mocnego uderzenia i rozgromienia aż 6:0 Targowianki Targowisk - czołową drużynę III grupy V ligi krakowskiej. Bramki dla biało-zielonych strzelili: Michał Górecki - 3, Michał Mistarz, Rafał Kościelniak oraz zawodnik testowany. Myśleniczanie planują jeszcze rozegrać sześć sparingów: z Brzeziną Osiek, 10 lutego z Wiślanami Jaśkowice, tydzień później z Lubaniem Maniowy, 24 lutego z Trzebinią Siersza, 3 marca z juniorami Wisły Kraków i na zakończenie 10 marca z Limanovią Limanowa.

Pierwszy mecz kontrolny podopieczni trenerów Kamila Ostrowskiego oraz Dawida Sudra rozegrali z liderującym w myślenickiej klasie A - Beskidem Tokarnia. Orłowcy wygrali to spotkanie aż 7:1. Dwa gole zdobył w tym spotkaniu Kowalczyk, a po jednym trafieniu odnotowali Wyroba, Kasperek, Leśniak, Sabała i Mistarz. W tym meczu Orzeł zagrał jeszcze bez kilku zawodników, którzy z różnych przyczyn byli nieobecni. Terminarz meczów kontrolnych Orła: 10 lutego Gwarek Tarnowskie Góry, 17 lutego KS Tymbark, 24 lutego KS Borek, 3 marca Orkan Szczyrzyc, 11 marca Sokół Słopnice.

Za myślenicką drużyną Górek już pierwsza część przygotowań do rundy rewanżowej w myślenickiej A-klasie. W pierwszym miesiącu stały one pod znakiem treningów w hali i na sztucznej murawie. W drugim miesiącu przygotowań myśleniczanie rozpoczną już zmagania w meczach kontrolnych. Oprócz czterech sparingów, odbędzie się także kilkanaście treningów w hali oraz w terenie. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki, dla którego będzie to debiutancka runda w lutym zagrają z piątoligowym Naprzodem Sobolów i B-klasowymi Sokołem Borzęta, Sępem Droginia i Hejnałem Krzyszkowice.

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)