Piłkarze wracają na boiska

Sport 24 marca 2016 Wydanie 11/2016

Myśleniccy piłkarze po zimowej przerwie wracają na boiska. Przygotowania we wszystkich zespołach były naprawdę intensywne, o czym najlepiej świadczy liczba rozegranych spotkań kontrolnych - każda z drużyn rozegrała ich po 8

Piłkarze Dalinu Myślenice w swoim pierwszym meczu sparingowym pokonali zespół Akademii Sportu AS Progres 3:1 (bramki: Malina, Biel, Wojtan). W swoim drugim spotkaniu podopieczni trenera Roberta Czopka wygrali z Sosnowianką Stanisław Dolny 5:4 (bramki: Malina, Ogrodny 2, Kałat, Pilch). Kolejne zwycięstwo biało-zieloni odnieśli nad występującą w V lidze krakowskiej Targowianką Targowisko 4:2 (bramki: Kałat, Biel 3). Dalin okazał się także lepsze od Garbarza Zembrzyce, którego pokonał 2:1. Załamanie przyszło w meczu z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska; tęgie lanie i aż 7 straconych bramek.

Biało-zieloni szybko powrócili na właściwe tory i w kolejnym sparingu nie pozostawili złudzeń Rudnikowi wygrywając 4:0 (bramki: testowany Kałat, Malina-samobójcza). Dalin zwyciężył 2:1Tempo Białkę. W ostatnim spotkaniu kontrolnym w minioną sobotę myśleniczanie spotkali się z rywalem zza miedzy - Rabą Dobczyce i zdeklasowali rywala 7:2 (bramki: Kałat, Ogrodny, Biel - po dwie, Pilch).

Rundę wiosenną Dalin rozpocznie od pojedynku wyjazdowego z Podgórzem Kraków (26 marca o godz. 11), natomiast swoich kibiców przywita 2 kwietnia w spotkaniu z Piastem Wołowice o godz. 16.30.

Orzeł również rozpoczął przygotowania od mocnych akcentów: zwycięstwa 4:2 z Hutnikiem Nowa Huta (bramki: Żak, Kubala, Leśniak, T.Sabała) i Pasternikiem Ochojno 6:1 (bramki: Kubala 2, Święch 2, Lesiński, Leśniak). Kolejne spotkania to porażka z Gajowianka Gaj 0:1 spowodowana głównie nieskutecznością myślenickich zawodników i zwycięstwo 3:0 z Zieleńczanką Zielonki, po bramkach Święcha, Bartosza i M. Górki.

Tąpniecie formy nastąpiło w meczu z Limanovią Limanowa, który po fatalnych błędach w defensywie Orzeł przegrał 1:6. Tydzień później nie było lepiej i mimo, że orłowcy stworzyli więcej podbramkowych sytuacji od Sokoła Przytkowice, przegrali 1:2 (bramka Pajka). Przedostatnim sprawdzianem podopiecznych trenerów Ostrowskiego i Sudra przed startem ligowych rozgrywek, była potyczka z przedstawicielem wadowickiej okręgówki Jałowcem Stryszawa i skromne zwycięstwo 1:0 po bramce obchodzącego urodziny Rafała Kańskiego.

Próba generalna przed sezonem zakończyła się skromnym zwycięstwem Orła 3:4 z Piastem Łapanów, po bramkach T.Sabały, Leśniaka, Żaka i M.Sabały. Było to również jedyne spotkanie, które udało rozegrać się na naturalnej nawierzchni.

Sezon orłowcy rozpoczną od dwóch wyjazdów: 26 marca o g.13:30 - Raba Dobczyce oraz 2 kwietnia o g.16 - Karpaty Siepraw.

Górki Myślenice długo nie mogły przebudzić się z zimowego letargu. Najpierw uległy 0:2 Sokołowi Borzęta, następnie 4:1 Iskrze Głogoczów (tu porażkę można tłumaczyć absencją kilki zawodników). Przełamanie przyszło w meczu z Orkanem Rabą Wyżną i efektownym zwycięstwem 4:2 (bramki: testowany-Obierzyński, Zięba, Łapa). Kolejne spotkanie kontrolne podopieczni Łukasza Zająca zremisowali 1:1 z Bratniakiem Kraków i przegrali 3:5 ze Skawianiną Skawa (bramki: Zięba 2, Plewa).

Czarna seria została podtrzymana w sparingu z Clavią Świątniki Górne, gdzie po masie własnych błędów Górki przegrały 2:5. W minioną sobotę zawodnicy z Górnego Przedmieście również się nie popisali i ulegli Nadwiślanowi Rusocice 3:4 (bramki: Zięba 2, Klimas). Zespół planuje jeszcze rozegrać dwa spotkania przed rozpoczęciem rundy wiosennej: z Wrzosami Osieczany (26 marca, godz. 18) i Płomieniem Kostrze (2 kwietnia, godz. 16). Sezon Górki rozpoczną od wyjazdu do Dobczyc na mecz z Rabą II, 10 kwietnia o godz. 16.

Piotr Ślusarczyk