PiS przedstawi kandydata w tym tygodniu?

„W Myślenicach rozmawiamy o dwóch kandydaturach innych niż ja. Myślę, że z końcem tygodnia, ta informacja zostanie podana” – na antenie Radia Kraków powiedział poseł Jarosław Szlachetka

Takie zdanie padło podczas rozmowy z Mariuszem Bartkowiczem w piątek 3 sierpnia, gdzie poseł Jarosław Szlachetka poruszał m.in. temat przepisów dotyczących ustawy o Sądzie Najwyższym, o progu wyborczym i wyborach samorządowych.

Na pytanie dotyczące jego ewentualnej kandydatury na stanowisko burmistrza Myślenic odpowiedział:

 

Jarosław Szlachetka jest przewodniczącym Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego odpowiedzialnym za przygotowanie kampanii wyborczej dla Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce. Nie przeszkadzało to dotąd wielu obserwatorom lokalnej sceny politycznej na typowanie go jako jednego z kandydatów do fotela burmistrza Myślenic.

W poprzednich wyborach w 2014 roku jego kandydaturę poparło 7827 wyborców (44,7%), natomiast na jego kontrkandydata, którym był Maciej Ostrowski zagłosowało 9696 osób (55,3%).

Kiedy wybory, kto na burmistrza?

Na początku czerwca burmistrz Maciej Ostrowski zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o ponowny wybór na stanowisko burmistrza, a na swoje miejsce zarekomendował Krzysztofa Halka. Do tej pory żadne ugrupowanie nie przedstawiło swojego kandydata do udziału w wyścigu o fotel burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Wciąż nieznany jest także termin głosowania. Pierwsza tura wyborów samorządowych, w których wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. Termin powinien zostać ogłoszony przez premiera na trzy miesiące przed zakończeniem kadencji.

Obecna kadencja 2014-2018 upływa w połowie listopada, a więc w połowie sierpnia powinniśmy poznać datę wyborów.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)