Plebiscyt na najpopularniejszego burmistrza

Miasto 3 grudnia 2019 Wydanie 45/2019
Plebiscyt na najpopularniejszego burmistrza

W poniedziałek 2 grudnia w Krakowie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom plebiscytu „Najpopularniejszy Wójt i Burmistrz Małopolski 2019”, który zorganizowała Gazeta Krakowska

Plebiscyt prowadzony był w poszczególnych regionach Małopolski obejmujących m.in. powiat myślenicki, a kandydatami byli wszyscy wójtowie oraz burmistrzowie z województwa małopolskiego, pełniący aktualnie mandat. Drugie miejsce w głosowaniu zajął burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, zdobywając 2561 głosów. Na pierwszym miejscu uplasował się burmistrz Wieliczki Artur Kozioł (2577 głosów), a na trzecim burmistrz Dobczyc Tomasz Suś (2124 głosów).

- Mamy dobre europejskie tradycje samorządowe. Mieliśmy kilkadziesiąt lat przerwy w PRL. Ubolewamy nad tym, bo to była quasi władza samorządowa. Cieszymy się z tej jednej z najbardziej udanych reform ustrojowych, reform Solidarności. Państwo jesteście beneficjentami tej reformy, tej struktury demokratycznej - powiedział Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

Włodarz Gminy odebrał nagrodę z rąk przewodniczącego Kazimierza Barczyka oraz prezesa oddziału Polska Press w Krakowie Małgorzaty Cetery-Bulki oraz redaktora Gazety Krakowskiej Piotra Rąpalskiego.

- Dziękuję wszystkim, którzy głosowali na moją osobę w plebiscycie na najpopularniejszego Burmistrza Małopolski 2019. To dla mnie wielkie wyróżnienie, ale i też zobowiązanie do dalszej, ciężkiej pracy na rzecz Myślenic i wszystkich mieszkańców gminy - powiedział burmistrz Jarosław Szlachetka.