Pół wieku razem…

Miasto 19 grudnia 2017 Wydanie 45/2017
Pół wieku razem…

Złote Gody świętowały w tym roku 43 pary z gminy Myślenice. Uroczystość jubileuszowa z wręczeniem medali prezydenta RP odbyła się 14 grudnia w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu

Parom, które przeżyły razem 50 lat, prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz dyplomy gratulacyjne wręczył burmistrz Maciej Ostrowski. Dostojnych Jubilatów powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Dziadek, która wraz z burmistrzem złożyła złotym parom gratulacje i życzenia. W wydarzeniu uczestniczył również przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wójtowicz.

W swoim wystąpieniu burmistrz podkreślał, jak ważnym składnikiem długoletniego pożycia jest wierności. Zwrócił uwagę, że jubilaci swoim życiem dają najlepszy przykład dzieciom i wnukom i jak cenna jest to lekcja dla dzisiejszego świata, by wspólnie pokonywać trudności i zagrożenia, które niesie życie w realiach współczesnego kryzysu wartości i rodziny. Wraz z gratulacjami, podziękowaniami i kwiatami, małżonkowie otrzymali też serdeczne życzenia na dalsze lata wspólnego pożycia.

Złote Gody to okazja do przypomnienia sobie tej jednej z najważniejszych decyzji, by połączyć losy i dalej iść przez życie razem. W tym też duchu dobrany został repertuar występującego dla jubilatów Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Przy pięknie udekorowanych stołach i słodkim poczęstunku, świętujące pary, gospodarze uroczystości oraz goście mieli okazję do dzielenia się wspomnieniami i wzniesienia toastu za zdrowie i pomyślność rodzin.

Jubileusz 50 lat małżeństwa w tym roku obchodzili: Anna i Antoni Bobowscy, Emilia i Józef Brytan, Regina i Władysław Brzozowscy, Zofia i Józef Ciaputa, Maria i Jan Cyganek, Ewa i Bolesław Czepiel, Maria i Franciszek Domanus, Stanisława i Antoni Flacht, Maria i Wacław Fudali, Irena i Stanisław Gaździk, Teresa i Bartosz Głowaccy, Zofia i Zbigniew Górka, Maria i Stanisław Jania, Stanisława i Stanisław Kasperek, Maria i Antoni Kasprzyccy, Stanisława i Wiesław Klęp, Kazimiera i Edward Kowal, Janina i Władysław Kuzar, Wanda i Wojciech Lehman, Zofia i Józef Lenart, Amalia i Tadeusz Łach, Kazimiera i Marian Majda, Irena i Zygmunt Majda, Zofia i Tadeusz Makselan, Maria i Kazimierz Moryc, Anna i Jerzy Motyka, Helena i Jerzy Mrowczyk, Kazimiera i Piotr Niklas, Anna i Stanisław Nosal, Maria i Ryszard Nowak, Stefania i Eugeniusz Oleksy, Maria i Tomasz Osińscy, Anna i Józef Ożóg, Anna i Marian Podmokły, Barbara i Władysław Sroka, Janina i Józef Starzec, Krystyna i Bolesław Stożek, Maria i Bolesław Surówka, Maria i Władysław Surówka, Zofia i Edward Szostak, Teresa i Wiesław Ścisłowicz, Barbara i Edward Ulman, Elżbieta i Józef Zawiscy.