Policja ma nowego rzecznika

Policja ma nowego rzecznika
Fot. Piotr Jagniewski

Starszy sierżant Dawid Wietrzyk został nowym rzecznikiem Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. Zastąpił na tym stanowisku aspiranta sztabowego Szymona Salę, który sprawował tę funkcję prawie 12 lat

Praca rzecznika prasowego, a w dodatku rzecznika prasowego policji to służba 24 godziny na dobę. Nigdy nie wiesz kiedy coś się wydarzy, a dziennikarze w pogoni za informacją często nie znają umiaru dzwoniąc o każdej porze dnia i nocy. Te potrzeby przez lata doskonale rozumiał i zaspokajał Szymon Sala, który w myślenickiej policji przetarł szlak dla przyszłych oficerów prasowych.

Doskonale znający się na przepisach niejednokrotnie wyjaśniał nam kulisy pracy funkcjonariuszy. Świadomy specyfiki każdego medium od prasy, przez internet, radio na telewizji kończąc udzielał informacji o wszelkich zdarzeniach w których brała udział myślenicka policja. Człowiek, który mimo codziennych obowiązków policjanta zawsze potrafił znaleźć dla nas czas, aby wyczerpująco odpowiadać na pytania, setki pytań.

Zawsze gotowy do pracy, często dostępny nawet podczas urlopów, robił wszystko co w jego mocy, aby informować mieszkańców o poczynaniach policji. Sporządzane przez niego notatki prasowe przez lata kształtowały wizerunek myślenickiej policji, jako skutecznie działającej instytucji. Panie Szymonie! Jeszcze raz dziękujemy za współpracę i za czas jaki nam Pan poświęcił. Życzymy powodzenia na nowym stanowisku.

Nowego rzecznika podczas spotkania prasowego przedstawił Komendant Michał Gamrat. Dawid Wietrzyk ma 27 lat. Pochodzi z Lubnia, jest absolwentem I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach. Posiada wykształcenie wyższe (Bezpieczeństwo Narodowe), natomiast od lutego rozpoczyna studia dziennikarskie. W policji służy od 2013 roku. Po półrocznym szkoleniu zawodowym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczął służbę w garnizonie opolskim. Najpierw jako policjant zespołu patrolowo-interwencyjnego, a następnie jako dzielnicowy miasta Gogolin. Do Myślenic wrócił w listopadzie 2016 roku zostając dzielnicowym Gminy Siepraw. - Od 2 stycznia powierzono mi  obowiązki oficera prasowego KPP Myślenice. Już na początku swojej pracy w policji chciałem sprawdzić się jako oficer prasowy - mówi.  

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)