Policjanci mierzą prędkość „kaskadowo”

Policjanci mierzą prędkość „kaskadowo”

Kaskadowy pomiar prędkości to najnowszy sposób policjantów na piratów drogowych. Mogą złapać się na niego przede wszystkim kierowcy przyśpieszający po minięciu patrolu z radarem

Nowa strategia działania policji polegać będzie na kontrolach prędkości jednocześnie w kilku punktach na tej samej drodze. Mijając jeden patrol – kilkaset metrów dalej możemy natknąć się na kolejny, a nawet kilka kolejnych.

To sposób na kierowców, którzy często mijając patrol policji przyśpieszają w poczuciu uniknięcia kontroli. Pewność może ich zgubić, bowiem najnowszy pomysł policji polega na „kaskadowym pomiarem prędkości”.

- Podczas działań kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju - wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.