Festiwal lata

Policjanci pomagali sutenerom?

Policjanci pomagali sutenerom?

W ubiegłym tygodniu Biuro Spraw Wewnętrznych zatrzymało 6 funkcjonariuszy w tym 4 z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. Jeden z nich został aresztowany, reszta usłyszała zarzuty

Do zatrzymań doszło w poniedziałek 29 października. Tego dnia sześciu policjantów zostało doprowadzonych na przesłuchanie do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Jak informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji – czterech to policjanci KPP Myślenice.

Po zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego z zatrzymanych. Jak informuje Biuro Prasowe Prokuratury Krajowej, prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt także dla drugiego z dwójki, któremu przedstawiono zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych i osobistych. Pozostała czwórka usłyszała zarzuty poświadczenia nieprawdy, ale sąd nie zdecydował o ich zatrzymaniu.

Policjanci są podejrzewani o współpracę ze zorganizowaną grupą przestępczą, która w latach 2014-16 miała prowadzić w Myślenicach agencję towarzyską. Policjanci mieli działać „w celu osiągnięcia korzyści majątkowych i osobistych”, ale prokuratura nie zdradza, jakie kwoty przyjęli. Mieli również pomagać m.in. w unikaniu odpowiedzialności za prowadzenie w lokalu gier hazardowych na automatach oraz sprzedaży alkoholu bez zezwolenia. Według prokuratury policjanci uprzedzali agencję o planowych kontrolach, a później nie dokonywali rzetelnych przeszukań.