Policjanci znaleźli plantację narkotyków

Miasto 28 lutego 2013 Wydanie 8/2013
Policjanci znaleźli plantację narkotyków
W jednym z domów policjanci znaleźli plantację narkotyków

W jednym z domów położonych w zachodniej części Myślenic pojawili się funkcjonariusze krakowskiego CBŚ-u i policjanci z myślenickiego ogniwa kryminalnego odkryli plantację narkotyków

W trakcie tych czynności policyjny pies wyszkolony w odnajdywaniu narkotyków złapał trop wskazując podłogę w jednym z pomieszczeń domu. Okazało się, że pod wykładziną znajdowało się ukryte przejście prowadzące do piwnicy, w której ujawniono profesjonalną uprawę konopi indyjskich wyposażoną m.in. w specjalne regulowane oświetlenie, wentylatory, itd. Jak się okazało tuż przed wejściem funkcjonariuszy dorodne krzewy konopi zostały wyrwane z doniczek i ukryte w kominie.

Wszystko wskazywało na to, że zamieszana w narkotykowy proceder osoba nadal znajduje się w domu. I tak przeszukanie kolejnych pomieszczeń dało nieoczekiwany rezultat – na strychu, pod stertą ubrań, policjanci odnaleźli 35-letniego myśleniczanina. Mężczyzna został zatrzymany, a rośliny (blisko 0,9 kilograma i około 100 doniczek z ich pozostałościami), cała aparatura oraz znalezione w domu pieniądze i telefony komórkowe – zabezpieczone dla potrzeb prowadzonego postępowania. Podejrzewany o przestępstwo narkotykowe został już wstępnie przesłuchany i usłyszał zarzuty karne. Postępowanie trwa.