Festiwal lata

Położna na medal

Region 9 kwietnia 2019 Wydanie 14/209
Położna na medal

Wystartowała 6 edycja kampanii i konkursu „Położna na medal”, mająca wyłonić położne, które w sposób szczególny wyróżniły się podejściem, zrozumieniem i powołaniem. Pacjentki mogą nominować swoje kandydatki i głosować na nie. Trzy pierwsze położne z największą liczbą głosów otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe oraz zasłużone medale. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są na stronie poloznanamedal.info. Głosy można oddawać do 31 grudnia 2019 roku.

Kampania organizowana jest przez Akademię Malucha Alantan pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni. Mecenasem kampanii została marka Oktaseptal. W kampanię zaangażowało się wielu partnerów medialnych oraz blogerów. Lista patronów medialnych znajduje się na stronie www.poloznanamedal.info.

W ramach kampanii na jej profilu FB raz w miesiącu można będzie zadawać pytania położnym. Swoją wiedzą i poradami na temat opieki okołoporodowej będą się dzieliły m.in. laureatki 5. jubileuszowej edycji kampanii Anna Wojtyla, Alina Jedlińska, Renata Lustyk. Odpowiedzi na wybrane pytania pojawią się na stronie www kampanii. Również na profilu FB kampanii pojawiać się będą ankiety skierowane do kobiet w ciąży i mam.

Dodatkowych informacji w sprawie kampanii i konkursu udzielają: Joanna Stawicka-Zarzecka e-mail: js@heimapr.pl, tel. +48 736 238 159 i Monika Majcher e-mail: monika.majcher@heimastudio.pl, tel.: +48 728 120 011